Taleski pogodio za 15. slavlje Vardara u Kupu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Taleski pogodio za 15. slavlje Vardara u Kupu!

Taleski pogodio za 15. slavlje Vardara u Kupu!

Vardar slavi novi trofej u Kupu Makedonije!

Do petnaestog trijumfa u najmasovnijem takmičenju, tim Davida Davisa došao je posle drame u finalu završnog turnira u Kavadarcima, gde je savladan Eurofarm Pelister 23:22. Gol odluke postigao je Filip Taleski, koji je savladao odličnog Martina Sekeljija za veliko slavlje svog tima.

Bili su crveno-crni u minusu od pet golova, ali je na kraju ipak iskustvo i rutina igranja u EHF Ligi šampiona došla do izražaja.

Vodio je Eurofarm na poluvremenu 12:8, imali su izabranici Željka Babića i 18:20 u 50. minutu, ali je pehar otišao u ruke MVP-a Taleskog, najboljeg golmana turnira Tomovskog i drugova.

Vardar 1961 – Eurofarm Pelister 23-22 (8-12)