TROFEJ SRBIJE 2013: Angola iznenadila Hrvatsku - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan TROFEJ SRBIJE 2013: Angola iznenadila Hrvatsku

TROFEJ SRBIJE 2013: Angola iznenadila Hrvatsku

Reprezentacija Angole iznenadila je Hrvatsku 29:26 (15:15) u trećem kolu „Trofeja Srbije 2013“ i tako praktično izbile trofej iz ruku igračicama Vladimira Canjuge.

Meč vredan nastupa na svetskoj smotri vidjen je u duelu izmedju Angole i Hrvatska poslednjeg dana turnira u Vrnjačkoj Banji. U neizvesnoj i brzoj utakmici, više čvrstine pokazale su afričke šampionke i zabeležile pobedu 29-26(15-15).

Na sedam minuta pre kraja Hrvatska je poslednji put stigla -2 kada je Penezić pogodila, Žderić odbranila penal i Grubišić poravnala na 25-25. Usledio je novi nalet Angole, a kada je Kiala sa crte pogodila za +3 na minut i po pre kraja, bilo je jasno da Hrvatska neće izbeći poraz.

HRVATSKA  – ANGOLA 26:29 (15:15)
Dvorana: „Vlade Divac“. Gledalaca: 100. Sudije: Mošorinski i Pandžić (obojica iz Srbije)
Sedmerci:  Hrvatska: 3 (1) , Angola: 8 (6).
Isključenja:  Hrvatska 12 minuta, Angola: 4 minuta.
HRVATSKA: Grubišić  3, Gaće 3, Havić, Žderić (9 odbrana), Horvat 3, Elez 4, Penezić 5, Jelčić (6 odbrana), Ježić 1, Lovrić 1, Zebić 5 (1), Milanović – Litre 1, Janković, Franković, Ostarjas, Golubic, Guguc.
ANGOLA: Almeida (4 odbrane), Viegas 3, Sibo 1, Guitongo, Cazanga, Paiksao, Da Silva 6, Monteiro 2, Guialo, Kasoma 3, L. Kiala 2, Dos Santos, Salvador 1, Bernardo 5, Pedro (3 odbrane), M. Kiala 6, Branko (1 odbrana).