TURNIR U BANJI: Angola lak zalogaj na startu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan TURNIR U BANJI: Angola lak zalogaj na startu

TURNIR U BANJI: Angola lak zalogaj na startu

Šampion Afrike reprezentacija Angole, nastradala je u duelu sa reprezentacijom Srbije 34:21 (17:10) na startu turnira u Vrnjačkoj Banji. Od samog starta, Srpkinje su nametnule svoj ritam, koji šampionke Afrike nisu mogle da prate. Prednost je rasla iz minuta u minut, a već posle posle trećine prvog dela, prednost je iznosila pet golova – 7:2. Ni u jednom trenutku Angola nije uspela da pripreti raspucanim igračicama Saše Boškovića. Do rekordnih +15 došlo se u malo pre kraja – 32:17….

SRBIJA – ANGOLA 34:21 (17:10)

Dvorana: „Vlade Divac“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Gubica i Milosevic (obojica iz Hrvatske)

Sedmerci:  Srbija: 4 (4) , Angola: 5 (4).

Isključenja:  Srbija: 6 minuta, Angola: 4 minuta.

SRBIJA: Krpež 3, Popović  1, Trifunović, Lekić 7 (2), Živković 2, Damnjanović 3 (1), Erić 1, Risović (3 odbrane), Rajović, Pop-Lazić 1, Ognjenović 2, Filipović 1,Tomašević ( 4 odbrane), Kačarević ( 5 odbrana), Nišavić  5, Milosević , Stoiljković 2, Lisčević, Cvijić 2, Lojpur 1,Dmitrović 3.

ANGOLA: Almeida (5 odbrana), Viegas, Sibo 3, Guitongo, Cazanga  4 (2), Paiksao 1, Da Silva, Monteiro, Guialo 6, Kasoma, K. Kiala 1, Dos Santos, Salvador 2, Bernardo, Pedro, M.  Kiala 4, Branko (9 odbrana).

KRETANjE REZULTATA:  4:2 (7.) 7:2 (10.) 14:7 (22.) 17:10 (30.) 22:13 (40.) 29:16 (51.) 32:19 (56.)

Vivaldo Francisko, selektor Angole:

Čestitam reprezentaciji Srbije na pobedi. Domaćin je bolji tim od nas, a nama je potrebno jos mečeva da bi se uigrali. Verujem da ćemo u mečevima sa Hrvatskom i Makedonijom pružiti bolju igru.

Saša Bošković, selektor Srbije:

Očekivao sam malo više od reprezentacije Angole. Mi smo ispunili sve naše zadatke, kada je ova utakmica u pitanju. Sve devojke igrale su 20 minuta. U subotu nas očekuje dosta teži meč sa selekcijom Hrvatske. Na kraju mogu da kažem, da smo spremni za start Svetskog prvenstva 6. decembra protiv Japana.