U NAPADU PREMALO, ZA BANHIDIJA NULA REŠENJA: Bleda Srbija na pragu eliminacije, Mađarska u drugom krugu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan U NAPADU PREMALO, ZA BANHIDIJA NULA REŠENJA: Bleda Srbija na pragu eliminacije, Mađarska u drugom krugu

Desilo se ono čega smo se pribojavali - Srbija nije uspela da ponovi igru protiv Islanda.

U okviru 2. kola grupe C Evropskog prvenstva u Nemačkoj, reprezentacija Srbije poražena je od Mađarske 28:27 (14:13), pa pred poslednje kolo ima samo teorijsku šansu da prođe u drugi krug.

Ne zavisi samo od „Orlova“. Uz pobedu nad Crnom Gorom, neophodno je i da Mađarska dobije Island, pa da se kroz gol razliku sa „Ribarima“ traži prolaz.

Sama uvertira za ovaj meč bila je katastrofalna. Bogdan Radivojević zbog zdravstvenih problema nije mogao da igra, ali se taj problem pojavio prekasno da bi se mogla izvršiti zamena sa Kojadinovićem koji je ostao na tribinama.

Izuzimajući desetak minuta na startu, do vođstva 7:5, Srbiji nije išlo kroz čitav meč. Ćema Rodigrez je igrom sa dva pivotmena, najčešće i bez jednog krila, nadmudrio Tonija Đeronu. Tačnije, Bence Banhidi je bio nezaustavljiv, uz odličnu podršku Rošte, ali je veći problem bio srpski napad.

Nije išlo Kukiću ni protiv Islanda, a protiv Mađara je odigrao verovatno najslabiju partiju u dresu nacionalnog tima. Alternative u igri nije bilo, kao što je nije bilo ni na klupi, pošto je Lazar jedini klasični organizator igre u rosteru.

Rešenja su se nalazila periodično i u odbrani i u napadu. Na odmor se otišlo sa minimalnim zaostatkom, koji je početkom nastavka neutralizovan sjajnim nizom odbrana Vladimira Cupare.

Međutim, sa Banhidijem se nikako nije moglo. Držala je Srbija egal do 40. minuta, a onda se igra raspala. Osokoljeni, puni adrenalina Mađari su maksimalno pojačali odbranu, a „Orlovi“  počeli da prave tehničke greške. Pritom se razbranio i golman Bartuš – dovoljno za 25:20.

Javila se nada serijom 3:0 i prilaskom na minus dva, ali je Banhidi i to rešio. Srbija je u poslednjih pola minuta dala dva gola, poslednji pet sekundi pre kraja, tako da vreme za čudo koje su pre dva dana izveli Islanđani, nije bilo.

Mađarska je obezbedila plasman u drugi krug i sačuvala nepobedivost protiv Srbije na velikim takmičenjima.

SRBIJA – MAĐARSKA 27:28 (13:14)

SRBIJA: Cupara, Vorkapić 5, Abutović, Borzaš 4, Milosavljević 1, Radivojević, N. Ilić 5, Pušica, V. Ilić 1, Orbović 2, Vejin 1, Kukić 2, Đorđić 2, Pešmalbek 2, Marsenić 2, Milosavljev.

MAĐARSKA: Palašič, Bartuš, Sipoš 2, Boka 1, Krakovski 1, Ligetvari, Mate 5, Fazekaš, Banhidi 10, Sita 2, Ančin 1, Bodo 1, Ilić, Rošta 2, Lekai 3, Hanuš.