ŠOK U BERLINU: Švajcarci otkinuli bod Francuzima! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ŠOK U BERLINU: Švajcarci otkinuli bod Francuzima!

ŠOK U BERLINU: Švajcarci otkinuli bod Francuzima!

I to kakva! Reprezentacija Švajcarske je iznenadila rukometni svet osvojivši bod protiv drugog favorita takmičenja Francuske, 26:26 (14:14).

Šmid je minut i po pre kraja izjednačio i, ispostaviće se postavio konačan rezultat. Portner je odbranio sedmerac Ričardsonu i ostavio pun minut saigračima da pronađu put do istorijske pobede, i ogromne šanse za plasman u drugi krug.

Uspeli su Švajcarci da potroše vreme, ali ne i da daju gol, pošto je Endi Šmid ovoga puta bio neprecizan.

U mečevima odigranim u istom terminu, Španija je u Manhajmu lako rešila Rumune, dok su se Islanđani uz puno sreće ponovo izvukli i ostvarili prvi trijumg.

Switzerland – France 26-26 (14-14)

Switzerland: Lukas Laube 9, Andre Schmid 5, Lucas Meister 3, Manuel Zehnder 3, Lenny Rubin 2, Samuel Zehnder 2, Nicolas Raemy 1, Nikolas Portner 1.

France: Dika Mem 7, Ludovic Fabregas 6, Nedim Remili 4, Hugo Descat 3, Elohim Prandi 2, Melvyn Richardson 2, Dylan Nahi 2.

Romania – Spain 24-36 (12-17)

Romania: Ionut Nistor Ionita 4, Calin Dedu 4, Radu Cristian Ghita 3, Iosif Andrei Buzle 3, Gabriel Ilie 2, Robert Nagy 2, Demis Grigoras 2, Andrei Dragan 2, Daniel Stanciuc 1, Stefan Cumpanici 1.

Spain: Aleix Gomez 8, Daniel Fernandez 6, Alex Dujshebaev 4, Imanol Garciandia 3, Abel Serdio 3, Ian Tarrafeta 3, Daniel Dujshebaev 3, Agustin Casado 2, Jorge Maqueda 1, Adrian Figueras 1, Joan Canellas 1, Kauldi Odriozola 1.