Vajpers Kristiansand je prvi put prvak Evrope! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vajpers Kristiansand je prvi put prvak Evrope!

Vajpers Kristiansand je prvi put prvak Evrope!

Prvi put u istoriji, ekipa Vajpers Kristiansanda osvojila je Ligu šampiona za dame! U velikom finalu, osvajač duple krune u Norveškoj savladao je francuski Brest 34:28 (18:14), i postao prvi tim iz ove skandinavske zemlje koji je osvojio elitno takmičenje od Larvika 2011.

Izabranice Olea Gustava Gjekštada su, slično kao u polufinalu protiv CSKA, lakše nego što se očekivalo slavile protiv Bresta koji je nakon velike drame eliminisao Đer dan ranije. Spektakularni fajnal-for odigrala je mlada Heni Rejstad, sa 22 gola u dve utakmice.

Da će se okititi lovorikama, Vajpers je nagovestio od prvih minuta završne predstave. Posle prvog tajm-auta Bezoa pri ranom zaostatku svog tima 1:5, Brest je uspeo da se vrati i izjednači na 9:9, ali se i dalje igralo u ritmu norveškog šampiona, koji je ponovo stekao prednost, i to još veću – 18:13, pre pogotka Ane Gros u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Serijom 4:0 početkom nastavka, Vajpers se odvojio na velikih plus sedam i, ispostaviće se, rešio pitanje pobednika. Brest nijednog trenutka nije uspeo da spusti zaostatak ispod četiri gola, tačnije, Katrin Lunde i Heni Rajštad to nisu dozvolile. U nekoliko navrata je delovalo da će francuski tim uhvatiti priključak, ali su tada, kao po pravilu, sledili neiskorišćeni ziceri ili tehničke greške.

VAJPERS-BREST 34:28 (18:14)

VAJPERS: Lunde 14 odbrana, Pedersen, Erikson – Rajštad 12, Knedlikova 6, Arntsen 4, Loke 4, Dal 3, Merk 2, Jonasen 2, Tomac 1, Suland, Itereng

BREST: Darlo 6 odbrana, Toft 1 odbrana – Gulden 5, Jauković 3, Fopa 3, Gros 8, Tublan 2, Koatanea 2, Pop-Lazić 2, Niakate 1, Kobilinska 1, Lasors 1