Vardar nastavio seriju nepobedivosti, savladana Vojvodina u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardar nastavio seriju nepobedivosti, savladana Vojvodina u Skoplju

Vardar nastavio seriju nepobedivosti, savladana Vojvodina u Skoplju

Stefan Branežac

Aktuelni šampion SEHA lige, nastavio je seriju nepobedivosti u regionalnom takmičenju, koja sada iznosi 31. utakmicu. Meč Vardara i novosadske Vojvodine, nije doneo previše uzbuđenja, a poslužio je trenerima oba tima da odmore nosioce igre, završen je pobedom favorizovanog domaćina rezultatom 33:26 (17:15).

Vardar – Vojvodina 33:26 (17:15)

Dvorana: SC Jane Sandanski

Sudije: Milošević – Gubica (Hrvatska)

Vardar:  Nedanovski 1, Ocvirk 2, Popovski 2, Krištopans 2, Karačić 1, Skube 4, Kalaraš 3, Kalifa 9 odbrana, Čupić 3, Dibirov 2, Šiškarev 1, Vojvodić 3, Kiseljev 9, Miševski, Kizić

Vojvodina: Ovčina 3, Milić 5, Mirković, Čelica, Potpara 3, Perović 10 odbrana, Anđelković 1, Marijanac, Ratković 2, Prodanović 1, Tomić 3, Stanković 3, Trkulja , Verkić, Milašević, Grozdanić 5

Semafor: 4:2 (5.) 6:3 (8.) 6:5 (11.) 10:6 (15.) 15:14 (26.) 17:15 (30.) 22:16 (34.) 29:20 (48.) 33:26 (60.)

Vardar je nakon pobede  za vikend nad Vespremom, u duel petog kola regionalnog takmičenja sa srpskim šampionom ušao bez Milosavljeva, Borozana, Moraeša, koji su uz ranije povređene, Stoilova i Gorboka, propustili ovaj meč. Sastav Vojvodine, koji je pre dva dana osvojio Super Kup Srbije, doputovao je u Skoplje. Roberto Garsija Parondo i Boris Rojević iskoristili su ovu utakmicu da odmore nosioce igre, pa su priliku dobili momci sa manjom minutažom u dosadašnjem toku sezone.

Posle početnog vođstva Vojvodine, nakon pogotka Branka Tomića, Vardar je preuzeo kontrolu utakmice u svoje ruke i ubrzo došao do prednosti od tri gola. Največih +4 imao je aktuelni šampion SEHA lige u pet navrata, ali je sastav iz Novog Sada uspeo da zadrži priključak sa favorizovanim rivalom. Vojvodina je u 26. minutu da prišla na gol zaostatka, usledio je brz odgovor Vardara preko Popovskog i Krištopansa, za novih +3. Konačan rezultat prvog poluvremena, 17:15, postavio je Rajko Prodanović, dva minuta pre odlaska na odmor.

Vardar je zaigrao znatno angažovanije na startu drugog poluvremena, posle tri minuta igre u nastavku domaćin je došao do +5, pa je Boris Rojević bio primoran da uzme tajm-aut. Prednost tima iz Skoplja konstantno je rasla tokom poslednjih 30 minuta, Kalifa Gedban je zabeležio nekoliko odbrana, pa se pobednik ovog susreta nije dovodio u pitanje. Najefikasniji u sigurnom trijumfu Vardara bio je Dmitrij Kiseljev sa devet pogodaka, četiri je dodao Skube. Za goste iz Novog Sada, Milić i Grozdanić precizni su bili po pet puta.

U sledećem, šestom kolu SEHA lige, Vojvodina će dočekati Meškov Brest, dok će Vardar na gostovanje u Zagreb.