Vardar neporažen u Bitolju! Dibirov sa sedmerca odneo bod za Skoplje! – Balkan-Handball.com
Balkan-Handball.com

Vardar neporažen u Bitolju! Dibirov sa sedmerca odneo bod za Skoplje!

Golom Timura Dibirova sa linije sedam metara u poslednjoj sekundi velikog makedonskog derbija u Bitolju, Vardar je remizirao sa domaćim Eurofarm Pelisterom 27:27 (13:17) i tako ostao bolji u međusobnom susretu posle 15. kola.

Vodio je dvostruki šampion Evrope dosta ubedljivo tokom čitavog meča predvođen sjajno raspoloženim hrvatskim srednjim bekom Antom Gadžom. Polazilo je crveno-crnima dosta toga od ruke, u poslednjih deset minuta ušli su sa prednošću 25:21, ali je do preokreta došlo u samoj završnici.

Odlično je napadom domaćih rukovodio Josip Perić. Dva minuta pre kraja Pelister je stigao do 25:25, a Stipe Mandalinić je golom iz sedmerca odveo svoj tim na 27:26 u poslednjem minutu. Skopski tim uspeo je da u poslednjim trenucima izbori sedmerac i realizuje…

Najefikasniji kod domaćeg tima bili su Stipe Mandalinić sa sedam, Nemanja Obradović sa šest i Josip Perić sa pet pogodaka.

Sa druge strane, igrač utakmice Gadža završio je sa osam, Žeremi Toto sa šest, a Filip Taleski sa pet golova.