PSŽ se uozbiljio i eliminisao Gorenje - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PSŽ se uozbiljio i eliminisao Gorenje

PSŽ se uozbiljio i eliminisao Gorenje

Rukometaši PSŽ-a su se očekivano plasirali u četvrtfinale EHF lige šampiona, pošto su u revanš meču na svom terenu ubedljivo slavili protiv Gorenja sa 34:25 (17:17). Slovenački šampion je odlično odigrao prvo poluvreme i nagovestio moguću senzaciju, ali se njihova igra u nastavku potpuno raspala tako da su Parižani bez većih problema nadoknadili minus dva iz Slovenije (30:28).

Protiv na papiru mnogo jačeg i bogatijeg rivala, „Ose“ su odigrale vrlo dobro prvo poluvreme, ali su kratka klupa i raspoloženi Sijera ipak bili nepremostiva prepreka, pa je PSŽ po prvi put svojoj istoriji izborio četvrtfinale Lige Šampiona.

Uprkos ulozi apsolutnog favorita, Francuzi su se dosta namučili u prvih 30 minuta. U prvom meču nezadrživi Mario Šoštarić doveo je svoj tim u vođstvo od 11:9 u 15-om minutu. Ipak, njegovi saigrači nisu iskoristili nekoliko odličnih odbrana benjamina Burića, pa su domaći preokrenuli na 14:12. Dujmović je vratio egal, koji je poslednji put na snazi bio posle realizovanog sedmerca Staša Skubea, u poslednjim trenucima pred veliki odmor (17:17).

Filip Garden je povukao dva ključna poteza u nastavku. Na gol je stao Hoze Manuel Sijera, a na poziciju levog beka ubojiti Antonio Garsija. Španci su brzo doneli prevagu svom timu. U 40-om minutu Gorenje je poslednji put bilo u igri, 23:21. Od tog momenta, prednost „Milionera“ nije prestajala da raste.

„Kratka klupa“ prouzrokovala je zamor materjala u gostujućem taboru, pa su pariske zvezde imale priliku da pokažu šta znaju. Gunarson je u 47. Minutu pogodio za tada maksimalnih 27:22, kada je postalo jasno da je priča završena. Hansen i Garsija su do kraja učinili pobedu ubedljivom.

Tako je Slovenija ostala bez učesnika u četvrtfinalu elitnog nadmetanja, pošto je i Celje svoju odiseju završilo u osmini finala protiv Flensburga. S druge strane PSŽ je ovim rezultatom delimično zacelio rane posle poraza od Dankerka, i najverovatnijeg gubitka titule u Francuskoj.

Dvorana: Georges Cartenpier, gledalaca: 2500, sudije: Lopez, Ramirez ( Španija).

PSG: Sierra, Annonay, Melić 2 (1), Hallgrimsson 2, Diaw, Garcia Robledo 4, Vori, Gojun, Gunnarsson 7 (1), Abalo 5, Hansen 7, Narcisse, Honrubia 2, Kopljar 2, M’Tima 3, Bojinović.
Gorenje Velenje: B. Burić, Taletović, N. Cehte, Medved 5, S. Burić 5, Skube 6 (4), Golčar, Šoštarič, Papež 1, Vrečar, Dobelšek 1, Gams 1, Nosan, Oštir, Dujmović 4, Bećiri 1.
Sedmerci: PSG 3 (2), Gorenje Velenje 4 (4).
Izključenja: PSG 6, Gorenje Velenje 6 minut.