Vojvodina osvojila Super Kup - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vojvodina osvojila Super Kup

Vojvodina osvojila Super Kup

Rukometaši novosadske Vojvodine osvojili su Super Kup Srbije 2023 pobedom nad Dinamom iz Pančeva 32:22 (15:9).
Pred par stotina gledalaca u Beogradu, tim Borisa Rojevića nije imao problema da savlada Pančevce koji su prvi gol postigli tek u 11 minutu. Uz povredu Čabrila sredinom prvog poluvremena, šanse Dinama su postale još manje, a Novosađani su rutinski odradili posao u meču u kome je za crveno-bele sa Slane bare debitovao srpski reprezentativac Petar Đorđić.
Sunajko je bio najefikasniji u pobedničkom sastavu sa sedam golova, dok je s druge strane Stefan Ilić bio četiri puta precizan.

”Odigrali smo jednu sjajnu utakmicu. Podelio sam minutažu i sačuvao ekipu. Igramo na svaka tri dana sa četiri jaka protivnika. Dinamo ima kvalitetnu ekipu i trenera te sa njima igrati nikada nije lako bez obzira šta rezultat pokazuje. Očekujem sve bolji i bolji Dinamo, Partizan takođe diže formu. Metaloplastika ima sjajan sastav i smatram da nismo toliko dominantni da možemo da se opuštamo, ali bih čestitao svojim momcima na osvajanju svih trofeja za 2023. godinu.”, reči su trenera Novosađana, Borisa Rojevića.