EP juniora - Srbija bolja od Hrvatske - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball EP juniora – Srbija bolja od Hrvatske

EP juniora – Srbija bolja od Hrvatske

Zanimljiv susret viđen je u razigravanju od devetog do 12. mesta na Evropskom prvenstvu za juniore u Bratislavi, gde su se sastali Srbija i Hrvatska 24:21 (11:15). Posle dobrog prvog poluvremena, u čijoj su završnici izabranici trenera Vladimira Canjuga napravili solidnu prednost od četiri gola (Srbija povela 7:3), pa i par minuta u drugom delu (18:13), kada se činilo da otpor "Orlića" jenjava, usledilo je furioznih 25 minuta igre Srbije. Posle serije od 5:0, Canjuga u 43. minutu traži tajm-aut pri rezultatu 18:18, a koliko je on urodio plodom, govori i podatak da je Hrvatska u poslednja dva minuta ušla sa 19 golova na svom kontu naspram 24 Srbije. Na kraju, dva gola za popravljanje utiska i konačnih 24:21.

Srbija će za deveto mesto igrati sa pobednikom duela Rusija – Slovačka, dok Hrvatska čeka poraženog u borbi za jedanaesto. Nažalost, očekivalo se rezultatski više, i od jednih, i od drugih.