EYOF: Dobar start Srbije! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball EYOF: Dobar start Srbije!

EYOF: Dobar start Srbije!

EYOF je počeo dobro za srpske rukometašice pošto su remizirale 21-21(12-10) sa favorizovanom Norveškom u prvom kolu takmičenja u grupi A. Najefikasnije u reprezentaciji Srbije bile su Georgijev sa 5, odnosno Filipović i Ribičić sa po 4 gola. U drugoj utakmici Danska je neočekivano izgubila od Holandije 24-23, tako da se od samog starta situacija u grupi zakomplikovala.

U grupi B, Rusija je lako izašla na kraj sa domaćinom u pobedi 42-18, dok je Francuska neočekivano lako položila oružje pred raspoloženom Slovačkom u porazu 13-25.

Utakmica Srbije i Norveške protekla je u rezultatskoj neizvesnosti. Čitavo poluvreme se igralo gol za gol da bi se mlade Srpkinje odlepile pred kraj poluvremena i na odmor otišle sa dva gola prednosti. Norvežanke su u nastavku brzo izjednačile i ekipe su se smenjivale u vođstvu da bi u poslednjih 7 minuta Skandinavke ušle sa prednošću +2(20-18). Teško su Srpkinje poravnale rezultat i na minut pre kraja imale remi. Norvežanke nisu iskoristile šansu da pogode prazan gol u poslednjem minutu(Srbija igrala sa izmenom golman-igrač) tako da je rezultat ostao 21-21.

Srbija: Georgijev 5, Ribičić 4, Filipović 4, Obradović 3, Vasić 2, Tomanić 1, Mitrović 1, Popović 1.

U utorak od 17h Srbija igra sa Holandijom.