Juniorsko EP (ž): Danska pobedila Srbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball Juniorsko EP (ž): Danska pobedila Srbiju

Juniorsko EP (ž): Danska pobedila Srbiju

19Ženska juniorska reprezentacija Srbije poražena je na startu glavne grupe Evropskog prvenstva koje je na programu u Holandiji. Selekcija Danske slavila je rezultatom 31:26 (18:13) i time praktično izborila plasman u polufinale.

Naše rukometašice su do polovine prvog dela susreta imale veoma dobar rezultat protiv favorizovane Danske, imale prednost od 1:2 u uvodnim minutima. Srpkinje su bile ravnopravan rival sve do polovine poluvremena, kada je rezultat bio nerešen 7:7, 15 minut. Dankinje su u početku konstantno pogađale stative i prečke, ali kada su namestile ruku, greške nije bilo. Načinile su seriju i povele sa 11:7. Od tog momenta srpske rukometašice jurile su rezultat i zbog toga načinile veliki broj grešaka u napadu što su Skandinavke to kaznile i na odmor otišle sa pet golova prednosti.

19U nastavku susreta, Srbija se i dalje trudila da sustigne rezultat, ali su Dankinje bile nepogrešive u kontrapadima i ubrzo su načinile novu seriju i stigle do 25:17. Srpski tim nije na najbolji način realizovao igrača više u polju i često se šutiralo neprecizno, što je ekipa poput Danske iskoristila. Ipak, naše devojke se nisu predavale. Boljom igrom u napadu i čvršćom odbranom prave seriju i od 29:22, dolaze do 29:25. Imale su snage da naprave povoljniji rezultat, ali vremena više nije bilo.
U sledećem kolu, od 18h sastaju se Danska – Švedska. Od 20h igraju Srbija – Hrvatska. Da bi se Srbija plasirala u polufinale, potrebno je da Švedska ne pobedi Dansku, a da potom Srbija savlada Hrvatsku.