Juniorsko EP (ž): Loš start Srbije i Slovenije! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball Juniorsko EP (ž): Loš start Srbije i Slovenije!

Juniorsko EP (ž): Loš start Srbije i Slovenije!

19Na početku Evropskog prvenstva za igračice do 19 godina koje se održava u Holandiji, reprezentacije sa Ex-YU prostora imale su loš dan i zabeležile su poraze.
U grupi A bolja od Slovenije bila je reprezentacija Španije rezultatom 23:17 (14:8). U grupi C, Dankinje su slavile protiv Hrvatica sa 33:22 (14:12).

Srpkinje su pretrpele poraz od Nemica rezultatom 21:16 (13:6) u okviru grupe D. Izabranice selektora Valdevita lošom igrom u napadu dopustile su Nemicama da se sredinom prvog poluvremena odlepe sa 4:3 na 9:3. Do kraja poluvremena, Nemačka je svoju prednost samo održava. Nemice su iskoristile i loš početak drugog poluvremena i ubrzo su stigle na 17:7. Usledio je i period dobre igre Srbije, sa dobrom odbranom i raznovrsnim napadom, ali vremena i snage za preokret nije bilo.

U ostalim utakmicama, favoriti su pobeđivali uglavnom bez većih problema.
Norveška, koja je i branilac trofeja, savladala je Ukrajinu rezultatom 25:13 (9:9).
I domaćin šampionata, ekipa Holandije lako je pobedila selekciju Austrije sa 35:27 (20:13).
Mađarice su uspešno startovale pobedivši Poljsku sa 31:27 (18:14).
Derbi susret u grupi D odigrale su ekipe Švedske i Francuske, u kojoj su slavile Skandinavke rezultatom 26:27 (12:16).
Jedino iznenađenje načinile su rukometašice Rumunije koje su savladale Rusiju u okviru grupe A, rezultatom 26:25 (12:13).

U sledećem kolu sastaće se: Slovenija – Rusija, Španija – Rumunija, Norveška – Austrija, Holandija – Ukrajina, Danska – Poljska, Mađarska – Hrvatska, Švedska – Nemačka, Srbija – Francuska.

GRUPA A (Almelo): Španija 2, Rumunija 2, Rusija 0, Slovenija 0.

GRUPA B (Arnhem): Norveška 2, Holandija 2, Austrija 0, Ukrajina 0.

GRUPA C (Leek): Danska 2, Mađarska 2, Poljska 0, Hrvatska 0.

GRUPA D (Maastricht): Nemačka 2, Švedska 2, Francuska 0, Srbija 0.