Juniorsko EP (ž): SRBIJA u polufinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball Juniorsko EP (ž): SRBIJA u polufinalu!

Juniorsko EP (ž): SRBIJA u polufinalu!

19

Ženska juniorska reprezentacija Srbije načinila je neverovatan uspeh plasiravši se u polufinale Evropskog prvenstva nakon pobede nad Hrvatskom sa 29:23(14:16). Srpkinje su do pobede došle izvanrednom igrom u drugom poluvremenu i pokazale da su potpuno zasluženo izborile plasman među četiri najbolje reprezentacije Evrope. Naše rukometašice će se u polufinalu sastati sa domaćinom prvenstva Holandijom koje je na programu 12.avgusta u Roterdamu.

Početak je nagoveštavao pravu bitku do kraja i nimalo lak susret. Srpkinje su dobro počele, povele 2:1, ali zbog ishitrenih napada, Hrvatska je uspela da stigne do 2:4. Ivana Popović i drugarice uzvraćaju istom merom i preuzimaju prednost na 5:4. U tom periodu viđeno je mnoštvo grešaka sa obe strane,pa je viđena izjednačena igra i rezultat. Međutim, sledi nova serija i prednost od 12:9 za srpski tim. Ipak, našoj odbrani je popustila koncentracija, Hrvatice su to iskoristile i preokrenule rezultat. Stečenu prednost od dva gola uspele su da sačuvaju do kraja poluvremena.

U prvom poluvremenu igra naših rukometašica je oscilirala. Međutim, u drugom poluvremenu viđeno je sasvim drugačije izdanje srpskih rukometašica. Sve greške i propuste u igri iz prvog poluvremena stručni štab, na čelu sa selektorom Zoranom Valdevitom, rešio je na najbolji mogući način. To se na startu drugog dela meča i videlo. Srbija je ubrzo stigla prednost protivnika i preokrenula. Odbrana je bila na visokom nivou na čelu sa golmanom Jeremić, naša krila Ivana i Nevena Popović uspešno su zatvarale kontre i polukontre, a napadi preko Vasić, Georgijev, Filipović, Ribičić bili su ubojiti. Srbija se „odlepila“ na šest golova prednosti, koju je do kraja održavala i više nego zasluženo slavila na parketu hale u Maastrichtu.