Juniorsko EP (ž): Švedska razbila Hrvatsku, ništa od polufinala - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball Juniorsko EP (ž): Švedska razbila Hrvatsku, ništa od polufinala

Juniorsko EP (ž): Švedska razbila Hrvatsku, ništa od polufinala

katarina jezic

Nenad Šoštarić je uoči utakmice protiv Šveđanki dobro snimio igru Skandinavki, dobio i od srpskog vodstva neke savjete i natuknice kako su to oni dobili cure u žutom. Švedska ima dvije sjajne šuterice (Adler i Larsson), nešto što malo koja ekipa na turniru ima, zaustaviti njih, te posebno kontru i polukontru bile su prve zadaće za Ježić, Milić i ostale hrvatske djevojke.

Do poluvremena su nekako i uspijevale, čak povele 4:1, ali sve u nastavku je bilo samo u žutom. Friberg na golu je obranila masu toga, i onda nakon gotovo svake obrane, ili nakon svake izgubljene hrvatske lopte, a bilo ih je pregršt, bacale takve lopte u kontre da je to bilo užitak gledati. Cura ima takav pas da nas podsjeća na najbolju hrvatsku golmanicu Grubišić, a i mnoge razigravačice se mogu postidjeti 'rukom' kakvu ima švedska golmanica. Uz to Friberg je skupila i pregršt obrana…

– Poveli smo 4:1 i stali. Imali smo previše pogrešaka u napadu koje su rezultirale kontrama i Šveđanke su brzo preokrenule. Do poluvremena smo se još i držali, zaostatak je bio samo 3. No u drugom dijelu smo opet previše žurili u napadu, imali puno nerezonskih šutova, kao da smo u jednom napadu htjeli postići 2 gola – govorio je trener Šoštarić, kojem nije pomogao ni sjajan dan Marine Razum na golu.

Razum je branila sedmerce, čiste kontre 1 na 1, udarce iz vani, sa crte. Daleko najbolja hrvatska igračica. No koliko je problema bilo u napadu možda oslikava i podatak da je Marija Milić jedina postizala golove u prvih 15 minuta drugog dijela, a do tada je Švedska već pobjegla na 7-8 razlike.

– Mislim da smo izgubili šanse za polufinale, jednom nas je već pomazila sreća i teško će i drugi put. No što je tu je, idemo pobijediti Srbiju i pokušati osvojiti 5. mjesto, što je naš konačni cilj u ovom trenutku.

Hrvatska danas igra protiv Srbije, koja je izgubila 31:26 od Danske. Srbija ukoliko pobijedi Hrvatsku prolazi u polufinale… (M. Krasić)

—————————————————————————————–

HRVATSKA – ŠVEDSKA           20:30 (9:12)

MAASTRICHT – Dvorana MECC. Gledatelja 200. Sutkinje: Carla van Dijk i Yvonne Wijtenburg (obje Nizozemska).

HRVATSKA: Razum, Sanader, Čović, Plahinek 1, Jakara 2, Krsnik 2, Vučković, Vukojević 1, Dragišić, Toto 2, Pasarić, Žuliček, Jukić, Ježić 5, Vidak 1, Milić 6. IZBORNIK: Nenad Šoštarić.

ŠVEDSKA: Friberg, Wall 5, Blohm 2, Sand 1, Grahn, Svensson 3, Johansson 2, Skoglund, Monti Danielsson 4, Strömberg 2, Adler 5, Zeidler, Larsson Lina 1, Claeson, Larsson Linn 5, Lagerquist. IZBORNICA: Camilla Eriksson

Sedmerci: Hrvatska 1 (1), Švedska 4 (3). Isključenja: Hrvatska 10 minuta (Vidak 2+2, Krsnik, Dragišić, Milić), Švedska 10 minuta (Lagerquist 2+2, Adler, Larsson Lina, Larsson Linn).