"Orlići" poklonili pobedu Francuzima - Slovenci melju redom - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball "Orlići" poklonili pobedu Francuzima – Slovenci melju redom

"Orlići" poklonili pobedu Francuzima – Slovenci melju redom

Juniorska reprezentacija Srbije, propustila je veliku šansu da se revanšira Francuskoj za poraz sa prošlogodišnjeg EP i jednom nogom otvori vrata osmine finala na SP u Solunu. Ovako, sedam minuta završnice bez postignutog gola, kumovali su drugom porazu Srbije u dva dana – 23:24 (15:12). Tačku na meč, stavio je MVP prošlogodišnjeg EP iz Slovačke, Kentin Mae, hrabrim lobom Strahinje Milića 20 sekundi pre kraja.  Do kraja jedan divljački start na Drašku Nenadiću za crveni karton, pa nepravilna izmena srpske klupe, koje je onemogućila da „Orlići“ u poslednjih pet-šest sekundi odigraju 6 na 5 i na kraju, šut pomenutog igrača iz neizrađene pozicije, nisu mogli mnogo toga da promene.

„Orlići“ su pri vođstvu 23:22 u 55. minutu, prokockali dva minuta sa igračem više, primili gol, a ubrzo, u još dva minuta 6 na 5, nisu mogli do gola „Trikolora“. U poslednji minut, Francuzi su ušli sa igračem manje, iskoristili tajm-aut i došli do sedmerca, koji je lucidno realizovao Mae. Nije bilo, pre svega napadačke koncepcije u napadu Srbije. Sve se svodilo na pucačku raspoloženost Draška Nenadića ili solo prodore Save Meštera. Zelenović je stao, nije bilo lopti za krila, a ni „crta“ se nije proslavila.Podrške nije bilo u Ćiriću i Goluboviću, koji su ulazili sa klupe, dok Dimitrijević danas nije igrao.

Sve to za razliku od prvog poluvremena, kada su „Orlići“, bez grča, prikazali nešto od poletnosti i lakoće igranja, u čemu su prednjačili Ognjen Jokić i Nemanja Zelenović.  Start opet nije bio dobar. Vodili su Francuzi 5:2, ali su za nepuna tri minuta, mladi Srbi postigli četiri gola i preokrenuli na 6:5. Mešter je dobro pucao sa zemlje, Zelenović  dobijao duele sa grubim i masivnim Francuzima. Uz Džamba Milića na golu, Srbija je na odmor otišla sa 15:12.

Loša igra sa igračem manje na početku drugog poluvremena, kada su Nenadić, pa Pušica, služili kazne, vratila je Francusku u meč. Posle deset minuta nastavka, „Trikolori“ su napravili 6:1 (18:16). Pomenuti nedostatak rešenja u napadu, doveo je do toga da Srbija teško postiže golove.  „Orlići“ vode 19:18, pa gube 19:21. Dva efektna gola Draška Nenadića, a onda i kontra Pavića, opet okreću rezultat na srpsku vodenicu, sve do pomenutih 23:22 i sedam minuta stanke…

Ostaju još dva meča u grupi i to protiv rivala, koji su do sada najviše pokazali. Slovenci u četvrtak protiv Srbije žele da „viziraju“ prvo mesto i najslabijeg protivnika u osmini finala. Sa druge strane, veliko je pitanje da li Srbiju u nastavak takmičenja (prve četiri ekipe) uopšte i vodi pobeda nad Tunisom u zadnjem kolu. Grupa je takva da čak ni četiri osvojena boda, u nekoj varijanti ne mogu biti dovoljna za prolaz dalje. Zato treba iskoristiti dan pauze na najbolji mogući način i pokušati napraviti iznenađenje protiv bronzane reprezentacije sa EP-a, koja i u Grčkoj puca visoko…