"Orlići" poraženi od Norvežana - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball "Orlići" poraženi od Norvežana

"Orlići" poraženi od Norvežana

Juniorska reprezentacija Srbije, poražena je u drugom kolu Svetskog prvenstva u Solunu od Norveške 26:29 (9:16). Loše prvo poluvreme, prouzrokovano velikim brojem tehničkih grešaka i poroznom odbranom „Orlića“, iskoristila su Skandinavci, koji su na SP došli kao zamena za predstavnika Okeanije i ubitačnom serijom otišli na odmor sa 16:9.

Mnogo motivisanije i zrelije u napadu, a uz pomoć odličnog Strahinje Milića na golu u odbrani, izabranici trenera Igora Butulije, odigrali su drugih 30 minuta. U par navrata, uhvaćen je i rezultatski priključak. Sa velikih -7 u 38. minutu (21:14), zahvaljujući dobroj odbrani, kao i par pravih bekovskih golova Draška Nenadića, Srbija je došla na -2 (22:24) u 48. minutu. Ipak, tu barijeru najbolji srpski juniori nisu uspeli da slome. Preko Meštera i Ilića, u 56. minutu, opet su Skandinavcima disali za vrat (24:26), ali to je bilo sve od Srba u ovom meču. Raspoloženi desni bek Norvežana, Toesen, zapečatio je sudbinu Srbije, odveo svoju ekipu na 29:24, pa je Nenadić sa dva gola mogao samo da ublaži poraz i učini ga podnošljivim pred utakmice sa Francuskom, Slovenijom i Tunisom, koja će svaka za sebe, biti meč lopta za što bolji plasman u grupi i mesto u osmini finala. Kod Srbije, najbolji su bili Milić sa 12 odbrana, dok su Nenadić sa sedam i Mešter sa pet golova, bili zapaženi u drugih 30 minuta.

U drugom meču drugog kola u našoj grupi, Tunis je deklasirao Francusku 31:22 i tako pokazao da dobar otpor Sloveniji (28:32) u prvom kolu nije bio slučajnost. Tako se situacija u grupi zakomplikovala, a pokazalo se da postoji samo jedan autsajder, Čile.