Počelo SP kadeta: "Balkanski triler" završen remijem - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball Počelo SP kadeta: "Balkanski triler" završen remijem

Počelo SP kadeta: "Balkanski triler" završen remijem

Neizvestan do poslednje sekunde, bio je uvodni meč na Svetskom prvenstvu kadeta u Argentini između Srbije i Slovenije 27:27 (11:13). Slovenci su vodili većim delom meča, a onda ispustili prednost i spasili bod na dve sekunde pre kraja preko Cehtea. Loš start "Orlića" u drugom poluvremenu, rezultirao je ubedljivim vođstvom Slovenaca 17:11 u 36. minutu. Preko Slobodana Pavića, najraspoloženijeg u redovima Srbije sa 12 golova, "Orlići" se vraćaju u život 18:19, ali samo na kratko. Slovenija dodaje gas, ulazi u 53. minut sa velikih +5 (25:20). I kada se pomislilo da je sve rešeno, mladi Srbi postižu šest golova za nešto više od četiri minuta, prelaze u vođstvo – 26:25 (57:00). U poslednja tri minuta, Slovenci vraćaju u egal, Krsmančić vodi Srbiju u vođstvo na minut pre kraja, a već pomenuti Cehte, postiže gol za remi tik pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Desno krilo, Slobodan Pavić (12 golova) je ovako ocenio utakmicu: „Lepo smo otvorili utakmicu, imali vođstvo, međutim vraćanje nazad je zakazalo, pa smo s minusom otišli na odmor. Drago mi je da smo uspeli da se vratimo pošto smo gubili 6 razlike, ali smo na kraju mogli da pobedimo. Ipak, nerešeno je najpravedniji ishod posle svega prikazanog.“

Svoje viđenje, dao je i trener Srbije, Slobodan Jokanović: „Platili smo danak puno promašaja prilikom otvorenih šuteva i dozbolili Slovencima da ostvare značajnu prednost. Momci su ispoštovali sve štro sam tražio od njih, sem segmenta sprečavanja kontranapada Slovenije po desnoj strani i to nismo uspeli da rešimo u većem delu utakmice. Međutim, ono što je već dobro poznato, da ova reprezentacija ima karakter i da je borbena do fanatizma, nas je dovelo u sitaciju da u poslenjih dvadesetak sekundi uđemo sa golom razilike i šansom da dobijemo utakmicu. Nažalost, nismo uspeli da se odbranimo pošto smo napadnuti sa sedam igrača, Evidentan faul u napadu koji sudije nisu uočile je doveo do izjednačenja.

Međutim taj faul nije značio da sudije nisu dobro sudile u utakmici koja je bila dinamična, borbena i krajnje neizvesna do poslednjeg zvižduka.

Posle ove izjave, meč sa Slovenijom ostavljamo ad akta i krećemo da gledamo preostali meč iz naše grupe, čime počinjemo pripremu za sutrašnji meč sa Bahreinom.”

(ukoliko ne bude nenadanih izmena, у 21h po lokalnom vremenu (2 ujutru po srpskom) u dvоrani „Islas Malvinas“)

U drugom meču naše grupe, Švedska i Bahrein su remizirali – 27:27.

VEČERAS OD 23.30 se sastaju Hrvatska – Slovenija.