Zvezda odnela bod sa "Banjice" - Radovanović spasio Partizan! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zvezda odnela bod sa „Banjice“ – Radovanović spasio Partizan!

Zvezda odnela bod sa „Banjice“ – Radovanović spasio Partizan!

U 72. večitom derbiju na „Banjici“, nije bilo pobednika! Crvena zvezda je iznenadila Partizan 26:26 (15:13) i umalo odnela čitav plen favorizovanom rivalu, koji očigledno opterećen teškim rasporedom u Ligi šampiona, ali i opušten u duelu sa ekipom koja je proglašena autsajderom, nije pružio ni delić onoga iz prethodnih mečeva. Na kraju, crveno-beli su imali šansu i da pobede, ali je šut Stefana Ćirića zaustavio najbolji akter meča, odlični Mihailo Radovanović, kome je to bila 19. odbrana.

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 26:26 (13:15)
Gledalaca – 500
PARTIZAN: Radovanović 19 odbrana, N. Ilić 4/8, Maksić 2/5, Radivojević 3(1)/4, Pavlović 2/3, Ivošević 2/3, Marsenić 4/5, Žujović 1/2, Kostadinović 3/5, Mešter 0/1, V.Ilić 0/1, Milošević 1/1, Mitrović 4/5
CRVENA ZVEZDA: Ivanišević 14 odbrana, Dokić 9(3)/18, Ćirić 1/6, Brajović 2/4, Živković 5/8, Pavić 2/4, Milošević 1/1, Anđelić 3/4, Stošljević 0/3, Šljivančanin 2/3
KRETANJE REZULTATA: 3:2 (5.) 5:5 (10.) 6:9 (15.) 9:9 (20.) 11:13 (25.) 12:15 (29.) 14:16 (32) 16:16 (34.) 17:18 (39.) 19:19 (45.) 21:19 (48.) 23:22 (52.) 24:24 (55.) 25:24 (57.) 25:25 (58.)

Od samog starta meča, Zvezda se nametnula kao ravnopravan rival. Rastrčani i jedni, i drugi, imali su najbolje aktere u dvojici golmana, Mihailu Radovanoviću i Tiboru Ivaniševiću. Osim Marka Pavlovića, Partizan nije imao raspoloženog igrača u bekovskoj liniji, pa je Zvezda vođena iskusnom rukom srednjeg beka Nikole Dokića od nekog sedmog minuta (4:3) bila u vođstvu. Serija odbrana Ivaniševića, dovela je crveno-bele do +3 (9:6) u 15. minutu, kada je Partizan uzvratio sa tri vezana gola i vratio se u život – 9:9.

I jedni i drugi, oslonili su se na trkačke sposobnosti i odbrane, s obzirom da šuterski raspoloženih bekova nije bilo. Nenad Maksić je svoj prvi gol postigao u 27. minutu, u čemu možda i leži i činjenica da je Partizan minut pre odmora imao -3 – 15:12. Duboka zona, oterala je bekove Partizana od gola, a za „zicere2, tu je bio bivši juniorski reprezentativac, Ivanišević. Pored Dokića i Ivaniševića, ton igri tima Nenada Peruničića, davao je i iskusni Boban Živković, pa je Zvezda na odmor otišla sa 15:13.

ODBRANE GOLMANA: RADOVANOVIĆ 19 – IVANIŠEVIĆ 14
MAKSIĆ 2/5 (PRVI GOL U 27. MINUTU)

MITROVIĆ I MARSENIĆ 4/5 – DOKIĆ 9/18

Prenuo se Partizan početkom drugog poluvremena.  Kada je Kostadinović, posle odličnog Marsenića, zatresao mrežu Ivaniševića za 16:16 u 33. minutu, činilo se da je Partizan dodao gas i da će otpor Zvezde biti slomljen. Ipak, to se nije desilo, iako su se crno-beli rezultatski vratili u meč. Razigrao se Uroš Mitrović, dovoljno za 21:19 Partizana u 48. minutu.

I bio je Partizan u vođstvu do kraja meča, ali nije došao do celog plena. Za to su se potrudili najiskusniji Dokić i Živković. Crveno-beli su sredinom drugog poluvremena ostali bez jedinog pravog šutera, Brajovića, pa je Peruničič probao da taj segment pokrije sa mladim Stošljevićem, koji se za kratko vreme ispromašivao. Sa druge strane, osim serije Mitrovića i jednog gola Maksića, u drugom poluvremenu, bekovi Partizana nisu postizali golove.

Šampion je imao poslednjih 40 sekundi za napad pri rezultatu 26:26. Ranije ispucan šut preko gola, pružio je priliku Zvezdi da dođe i do čitavog plena, ali Ćirić sa pozicije desnog beka nije uspeo da savlada Radovanovića. Na kraju, remi je i najpravedniji ishod…