Zvezda osvojila Banjicu u infarkt završnici - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Zvezda osvojila Banjicu u infarkt završnici

Zvezda osvojila Banjicu u infarkt završnici

Gol Alekse Kljajića u situaciji 6 na 5 dvadesetak sekundi pre kraja, a onda i odbrana šuta mladog pivotmena Partizana Vuka Milenkovića od strane iskusnog Dejana Zlatanovića, doneli su Crvenoj zvezdi trijumf u derbiju na Banjici – 34:33 (13:12).

Derbi je ponudio, ne tako kvalitetnih, ali sigurno uzbudljivih 60 minuta u kojima su se ekipe smenjivale u vođstvu. Posle uvodnih 5:1, činilo se da će tim Nenada Peruničića koristeći iskustvo Ćorovića i Zlatanovića uspeti da drži meč pod kontrolom, ali je sjajno šutersko veče Nikole Perovića, kao i inteligentno vođenje napada od strane Lazara Kukića, dovelo Partizan u situaciju da u 48. minutu vodi 26:22.

Tada je upravo povukao nekadašnji reprezentativac iz redova Zvezde, Milan Ćorović, postigao četiri gola i brzo vratio svoj tim (26:26), nakon čega je usledila neizvesna završnica.

PARTIZAN: Jokić 3, Živković 6 (2), Perović 9, Milenković 6, Pavlović, Ilić (6 odbrana, 1 sedmerac), Pižurica, Đuričić, Peruničić, Trnavac (1 odbrana), Stevanović, Ivanović 1, Kukić 6, Mršulja 2. Trener: Nenad Maksić.

ZVEZDA: Šotić 6, Pavlović 1, Mošić 5, Ćorović 7, Prodanović 1, Andrejević 2, Dačević, Ljubojević, Ljubenović, Šćepanović 2, Zlatanović (12 odbrana), Matičić 2 (2), D. Babić 4, Kljajić 3, Leovac, A. Babić 1. Trener: Nenad Peruničić.

U poslednjem meču kola Spartak Vojput i Rudar su odigrali 25:25.