Daleko, baš daleko: Holandija deklasirala BiH... - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Daleko, baš daleko: Holandija deklasirala BiH…

Daleko, baš daleko: Holandija deklasirala BiH…

Holandija ostavila "Zmajeve" na minus 16.

U odlučujućoj utakmici za plasman u 2. krug 16. Evropskog prvenstva u Nemačkoj, reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je 36:20 (17:7). Od početka do kraja, ova borba je jednosmerna ulica.

Izabranici Irfana Smajlagića ostavili su bolji utisak protiv Švedske pre dva dana. Sa Holanđanima, brod je potonuo a da nije ni zaplovio.

Znalo se da Holanđani kažnjavaju svaku grešku u kontri, ali ponovo ih je bilo previše. Sve je krenulo po zlu od prvog minuta. Napad očajan i bezopasan, odbrana spora. Ideja o neutralizaciji holandske prednosti u brzini, ako ju je uopšte i bilo, na terenu nije sprovođena u delo. Čak 11 minuta balkanska selekcija nije dala gol, pa ne treba da čudi dvocifren zaostatak na velikom odmoru.

Holanđanima je od početka do kraja sve polazilo za rukom, ništa se bitno nije promenilo u drugom poluvremenu.

Meč u Manhajmu u jednom trenutku pretvorio se u golgetersko nadmetanje Bajenda i Ten Veldea. Drugopomenuti je završio  meč sa devet golova iz isto toliko pokušaja i zasluženo dobio nagradu za igrača utakmice, dok je njegov saigrač postigao gol manje.

U teškom porazu svoje reprezentacije, Davidović je postigao četiri, a po tri su dali Panić i Hadžić, koji je dobio priliku u nastavku.