Još neviđena dominacija: Emil Nilsen za anale i startnu pobedu Danske (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Još neviđena dominacija: Emil Nilsen za anale i startnu pobedu Danske (Video)

Još neviđena dominacija: Emil Nilsen za anale i startnu pobedu Danske (Video)

Teško je rečima opisati ono što se dešavalo u drugom poluvremenu.

Čini se da je Ćavi Sabate učinio najviše što se može u pripremi utakmice protiv najmoćnije reprezentacije današnjice, ali za golmansku izvedbu Emila Nilsena u drugom poluvremenu, odgovor ne postoji.

U okviru 1. kola grupe F Evropskog prvenstva u Nemačkoj, Danska je savladala Češku 23:14 (9:9).

Pobeda svetskog prvaka u ovom meču bila je vrlo izvesna i pre početka, ali su Česi defanzivno odigrali iznad svih očekivanja. Ćavi Sabate je rešio mnoge rebuse koji su dugo nerešivi i za mnogo jače sastave, ali Emila Nilsena ove večeri ne bi nadigrao ni Hudini.

Plavokosi čuvar mreže je na poluvremenu zamenio Niklasa Landina (dve odbrane), i započeo jednu od statistički teško dostižnih partija. Odbranio je 13 od 18 šuteva, završio sa 72,22 odsto. Ogromna većina tih intervencija, došla je posle čistih situacija za rivala. Time je golman Barse, koji prethodnog januara nije bio učesnik Mondijala baš na zahtev Niklasa Landina, bacio u drugi plam iznenađujuće moćnu odbranu Čeha, smušenost i nesigurnost u najjačoj ofanzivnoj postavi današnjice, pa i konačan rezultat, koji indicira rutinsku pobedu skandinavske selekcije.

Denmark – Czech Republic 23-14 (9-9)

Denmark: Mikkel Hansen 5, Simon Pytlick 4, Magnus Landin 4, Rasmus Lauge 2, Lukas J ørgensen 2, Niclas Kirkeløkke 1, Emil Jakobsen 1, Magnus Saugstrup 1, Mathias Gidsel 2, Michael Damgaard 1.

Czech Republic: Vojtech Patzel 4, Stanislav Kasparek 3, Tomas Piroch 2, Tomas Babak 2, Jonas Patzel 1, Vit Reichl 1, Matej Klima 1.

U prvom meču 1. kola ove grupe, Portugal je savladao Češku.