Poljaci ubili farske snove o drugom krugu - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Poljaci ubili farske snove o drugom krugu

Poljaci ubili farske snove o drugom krugu

Jesu hit prvenstva, ali su takmičenje u grupi završili na poslednjem mestu.

U poslednje kolo grupne faze, reprezentacija Farskih Ostrva ušla je sa nadom da može čak i do drugog mesta, ali nije ispunila preduslov za to. Poljska, koja je eliminisana nakon 2. kola, slavila je 32:28 (15:15).

Do samog finiša su Farska Ostrva bila u igri, ali porazna odbrana, na čelu sa poptuno neučinkovitim golmanima, prevagnula je u odnosu na napadačku genijalnost Elijasa Skipagotua, koji je pravio ršum poljskoj zoni 60 minuta.

Rasterećeni pritiska, izabranici Marsina Lijevskog odigrali su najbolju utakmicu na turniru. Visoki bekovi, sa još višim Šipšakom na crti, lako su rešavali protivničku odbranu, koja je apsolutno bila lišena golmanske pomoći. Međutim, utakmica je bila poptuno neizvesna do 56. minuta. U igri 7 na 6, Skipagotu je pogađao, asistirao, iznuđivao sedmerce i isključenja.

Razliku je zapravo napravio golman Jakub Šriniarž sa 11 odbrana, dok Jakobsen i Sačvel nisu imali nijednu u drugom poluvremenu.

Posle ovog rezultata jasno je da dalje idu Slovenija i Norveška, i da će ove dve reprezentacije od 20.30 igrati za prenos bodova u drugi krug.

Poland – Faroe Islands 32-28 (15-15)

Poland: Szymon Sicko 10, Kamil Syprzak 9, Piotr Jedraszczyk 6, Michal Daszek 3, Maciej Gebala 1, Jakub Szyszko 1, Mikola Czaplinski 1, Ariel Pietrasik 1.

Faroe Islands: Hakun Teigum 10, Elias Skipagøtu 9, Vilhelm Poulsen 2, Oli Mittun 2, Roi Hansen 2, Helgi Hoydal 1, Teis Rasmussen 1, Leivur Mortensen 1.