Kauboji savladali Orlove! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Kauboji savladali Orlove!

Kauboji savladali Orlove!

Ognjen Borjanović

Sjajan Ex-YU derbi u Gracu. Posle 60 minuta dobrog rukometa, Hrvatska je slavila protiv Srbije u poslednjoj utakmici grupe A. Dalje idu Kauboji i selekcija Belorusije, koja je u prvom meču dana pobedila Crnu Goru u direktnom duelu za prolaz.

Srbija – Hrvatska 21:24(10:8)

Stadhalle Graz

Sudije:Mirza Kurtagić (SUI) / Mattias Wetterwik (SUI)

Srbija:Mošić 1, Sretenović 1, Crnoglavac 1, Đukić 1, Pešić 1, Radivojević 4, Kolaković, Ilić, Pušica 2, Ilić V. 3, Nikolić 3, Kukić 4, Marsenić, Cupara 8 odbrana.

Hrvatska:Maric, Duvnjak 5, Hristić, Stepaničić 5, Horvat 3, Šarac, Karačić 3, Musa 1, Cindrić 3, Matanović, Mandić 3, Ravnić, Šipić 1, Šeko 15 odbrana.

Semafor:0:1(1.), 1:1(5.), 3:5(11.), 6:6(18.), 9:8(23.), 10:8(29.), 12:12(37.). 14:14(43.), 14:16(46.), 15:17(48.), 18:21(54.), 19:24(58.).

Silno motivisane obe ekipe ušle su u ovaj duel. Videlo se na licima igrača koliko svaki dobar potez znači svima na terenu. Ipak iako bez rezultatskog značaja, važnost ove utakmice odrazila se na rezultat pa je posle šest minuta utakmice viđen samo jedan gol. U sedmom minutu Pušica je zaradio isključenje što Hrvati koriste i prave seriju 3:0.

Ponovo je realizacija u reprezentaciji Srbije bila najveći problem, pošto je Radivojević promašio dva zicera, a potom i kapiten Nemanja Ilić promašio je sedmerac. Ipak Miljan Pušica uspeva da veže dva gola i vraća egal u meč – 4:5. Marin Šego, golman Hrvatske je posle dvadeset minuta imao na svom kontu već sedam uspešnih odbrana, sa druge strane Cupara je bio na 3 odbrane. Dao je Peruničić šansu Mošiću i Crnoglavcu u napadu.

Lepa akcija Kauboja, strelac je bio Stepančić, te su Hrvati ponovo imali dva gola prednosti. Razigravao je Kukić svoje saigrače, što su iskoristili Pešić i Mošić upisavši svoje prve golove na EP. Srbija je napravila seriju 4:0, pa su Orlovi poveli u 25. minutu rezultatom 10:8. Ponovo je Kukić podelio asistenciju, a Đukić iz cepelina zatresao mrežu Hrvata. U tim momentima razbranio se i Vladimir Cupara. Imala je selekcija Nenada Peruničića priliku za +3, ali ipak na odmor se otišlo rezultatom – 10:8!

Rezultatska klackalica početkom drugog dela igre. Ipak posle promašaja Milana Đukića, Hrvatska preko Zlatka Horvata poravnava rezultat na 12:12. Ipak Crnoglavac postiže svoj prvi gol na meču, pa je Srbija opet povela. Cupara je svojim intervencijama ulivao dodatnu energiju svojim saigračima, pa je Srbija na 20 minuta do kraja ponovo vodila dva razlike. Ono što je Cupara značio svojoj ekipi, to je Šego bio za Kauboje, koji su posle serije 5:0, ponovo poveli – 17:14. Vratio se Radivojević, pa je pogotkom prekinuo fantastičnu seriju Hrvatske.

Meč je ušao u poslednjih deset minuta. Ipak Kauboji nastavljaju sa sjajnom igrom, te odlaze na do sada maksimalnih +6. Tada je pitanje pobednika bilo rešeno. Do kraja meča Srbija je samo uspela da ublaži poraz.

Na kraju 24:21, za Hrvatsku!