Rapsodija Mitrevskog i Lazarova za prvu pobedu Makedonaca! - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Rapsodija Mitrevskog i Lazarova za prvu pobedu Makedonaca!

Rapsodija Mitrevskog i Lazarova za prvu pobedu Makedonaca!

Ognjen Borjanović

Moglo je da bude lakše, ali ovako je slađe! Kiril Lazarov golom u poslednjoj sekundi za radost Makedonaca u gradskoj hali u Beču, na kraju 26:25.

Makedonija – Ukrajina 26:25(14:11)

Wiener Stadthalle

Sudije: Lars Jorum (NOR) / Havard Kleven (NOR)

Makedonija:Manaskov 5, Stoilov 5, Lazarov 8, Taleski 4, Kuzmanovski 1, Tankoski 1, Georgievski 2, Mitrevski 15 odbrana.

Ukrajina:Akimenko 4, Denysov 2, Tilte 1, Horiha 1, Kozakevych 2, Zhuk 3, Gurkovsy 3, Zhukov 4, Ostroushkov 5, Komok 12 odbrana.

Semafor: 2:2(4.), 4:2(10.), 6:3(14.), 9:6(20.), 10:8(25.), 15:11(32.), 17:13(38.), 22:20(47.), 22:22(50.), 25:25(59.)

Makedonci savladali Ukrajinu u prvom kolu Evropskog prvenstva rezultatom 26:25 . Snažno su ušli u meč momci Danila Brestovca i već posle deset minuta vodili dva razlike. Kiril Lazarov vukao je napad Makedonaca u prvom delu igre, postigavši četiri gola i podelivši dve asistencije. Mitrevski je sjajno branio svoj gol i već na poluvremenu stigao do devet uspešnih intervencija i odbranjenog penala. Ukrajina je izvela čak pet penala u prvom delu igre, ali ni to nije pomoglo ekipi Sergeja Bebeška da ugroze kaznenu ekspediciju Makedonije. U drugom poluvremenu delovalo je da će Makedonci završiti posao na vreme, ali kriza u poslednjih pet minuta mogla je da pokvari slavlje. Ipak Nikola Mitrevski izrastao je u heroja kada je odbranio tri zicera, pred kraj. U poslednjem napadu lopta je išla na pivotmena Stoilova koji je iznudio isključenje Ukrajinaca. Izveli su Makedonci deveterac, a Lazarov šutem sa deset metara savladao Komoka i doneo pobedu svojoj ekipi.