RUTINSKI: Silna Hrvatska razbila Beloruse - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 RUTINSKI: Silna Hrvatska razbila Beloruse

RUTINSKI: Silna Hrvatska razbila Beloruse

Onako kako to rade velike ekipe – samouvereno, snažno, prkosno, Hrvatska je rutniski opravdala ulogu favorita protiv iskusne, uigrane i potencijalno neugodne Belorusije, ostvarila drugi trijumf u grupi A i trasirala sebi put u narednu fazu. Pitanje pobednika nije se postavljalo nijednog trenutka – „Kauboji“ su zajahali rivala od prvog trenutka, i na kraju slavili 31:23 (15:10), praćeni frenetičnom podrškom brojnih navijača u Gracu, koji su svojim ljubimcima stvorili utisak da igraju u Splitu ili Zagrebu.

HRVATSKA – BELORUSIJA 31:23 (15:10)

HRVATSKA

Šego, Ašanin – Marić 3, Duvnjak 4, Hrstić, Stepančić 5, Horvat 2, Šarac 2, Karačić 6, Musa, Mamić 1, Cindrić 3, Matanović 1, Mandić 3, Ravnić, Šipić 1

BELORUSIJA

Saldatsenka, Matskevič, Bruka 2, Kuleš 2, Šilovič 1, Pukovski, Nikulenko, Šumak, Jurinok 3, Baranov, Lukjančuk, Padšivalov 1, Karalek 5, Vailupau 8, Bokan, Gajdučenko 1

SEMAFOR: 2:0, 5:1, 7:2, 7:6, 10:8, 12:9, 15:10, 24:14, 26:18, 28:21

Idealan početak za Duvnjaka, Cindrića i drugove – raspoloženi Šego među stativama, čvrsta odbrana i moćna tranzicija doneli su Hrvatskoj ranih 5:1, a potom i 7:2 u devetom minutu.

Tajm aut prekaljenog Ševcova je dao rezultata, pošto su njegovi izabranici konsolidovali odbranu i zadali rebus rivalu, koji se u tim trenucima nije snašao u igri 6 na 6. Napad je postao tečniji i brži, proradila su krila, pa je osam minuta kasnije autsajder prišao na gol zaostatka, 7:6. Ipak, nakon tajm auta Červara, sve se vratilo na svoje. Nalet protivnika je odbijen, a prednost je do odmora vraćena na maksimalnih plus pet, pošto je Cindrić pogodio par trenutaka pre zvuka sirene.

Slično kao prvo, Hrvati su započeli i drugo poluvreme, i rešili pitanje pobednika verovatno ranije nego što je iko očekivalo. Rapsodija u crvenom i Marina Šega na golu, praćena festivalskim raspoloženjem navijača, rezultirala je dvocifrenom prednošću već u 40. minutu – 24:14. Stepančić, koji nije bio na visokom postotku svojih mogućnosti u prvom, razigrao se u nastavku i slomio belorusku odbranu. Nisu mogli više da prate ritam kvalitetnijeg rivala, pa je Hrvatska, po očekivanju, „neokrnjena“ prošla prve dve prepreke ka novoj borbi za medalju. Domaćinu prethodnog kontinentalnog takmičenja preostaje duel sa Srbijom (ponedeljak, 20.30), pre puta u Beč na nadmetanje u narednoj fazi.