Švedska savladala Mađarsku! Gotfridson se prekasno probudio - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEURO 2020 Švedska savladala Mađarsku! Gotfridson se prekasno probudio

Švedska savladala Mađarsku! Gotfridson se prekasno probudio

Ognjen Borjanović

Selekcija Kristijana Andersona uspela je da savlada Mađarsku 24:18 (10:9) i tako dođe do prvih bodova u drugoj fazi takmičenja. Nisu uspeli Mađari da ponove dobru partiju od pre dva dana kada su pobedili Sloveniju i tako zakomplikovali grupu. Ipak ostaje šansa Ištvanu Guljašu i njegovim momcima da pobedom u poslednjem kolu protiv Portugala, uz poraz Slovenije od Norveške ipak uspeju da se domognu željenog polufinala!

Realizacija je mučila obe ekipe tokom prvog poluvremena, pa je mnogobrojna publika u Malme Areni videla tek 19 golova. U tim okolnostima najviše su pokazali gomani reprezentacija. Sa jedne strane Roland Mikler imao je devet uspešnih odbrana, dok je Mikael Apelgren imao sedam, ali su oba golmana bila na visokih 45%! Što se strelaca tiče Zoltan Sita je otvorio meč sa tri gola i na tom kontu je ostao do odmora, kod Šveđana Lukas Pelas imao je isti učinak. Na poluvremenu Švedska je vodila jedan razlike – 10:9.

U drugom poluvremenu ekipe su se malo razigrale i akrivirale, ali za nijansu bolju igru je prikazivala Švedska. Čekali su Šveđani Džima Gotfridsona i dočekali su ga, ali kasno. Vodili su kroz ceo drugi period sa dva ili tri razlike, uprkos tome što je Mikler (na kraju 15 odbrana) nastavio da brani na istom nivou kao i u prvom poluvremenu. Od 48. minuta i pogotka Bence Banhidija pa sve do kraja susreta Mađari nisu uspeli da zatresu Apelgrenovu mrežu (11 odbrana). Na pet minuta do kraja novim golom Pelasa, Skandinavci odlaze na četiri razlike.

Dva puta uzastopno je Balog je bacio loptu u ruke protivnika (meč završio sa 6 grešaka), prvi put nije kažnjen, ali iz drugog pokušaja Šveđani odlaza na velikih plus pet i tako završavaju meč u svoju korist. Na kraju je bilo 24:18 za Švedsku. Gotfridson (proglašen za igrača utakmice) i Pelas meč su završili sa po pet golova, Andreas Nilson je dodao četiri. Kod Mađara, Sita je postigao četiri pogotka, a Banhidi i Mate po tri.