Babić i Tamše posle prvih 60 minuta: Vidimo se u Bitolju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Babić i Tamše posle prvih 60 minuta: Vidimo se u Bitolju

Babić i Tamše posle prvih 60 minuta: Vidimo se u Bitolju

Nexe ide u Bitolj sa tri gola prednosti na revanš meč osmine finala EHF Lige Evrope. Na konferenciji za medije svi akteri su rekli da jedva čekaju novi okršaj…

• Bilo je vidljivo da smo se energetski potrošili, imamo problema sa rotacijom. Igrali smo statično u prvom poluvremenu, igrali smo puno 1 na 1 a nismo ostvarivali prednost u duelu. U drugom poluvremenu smo pojačali agresivnost i kretanje, došli u poziciju da smanjimo na gol, promašili sedmerac i završilo se ovako. Ovo je dobar rezultat za Pelister. Odmorićemo, jako sam zadovoljan svojim igračima, pokazali su jak karakter, srce i borbenost. Biće to drugačija utakmica – rekao je trener Eurofarm Pelistera, Željko Babić.

Desno krilo Eurofarm Pelistera Nenad Kosteski:

• Bili smo dosta umorni, imamo problem i sa rotacijom. Napravili smo dobar rezultat, ništa nije izgubljeno, imamo još jednu utakmicu koju igramo kući. Pripremićemo se najbolje što znamo.

Trener RK Nexe Branko Tamše:

• Čestitke igračima na pobedi, kakva god da je. Rekao je Željko da se osetio manjak u energiji, ali moram reći da je jako dobar bio njihov golman koji je skinuo mnogo zicera. Sve u svemu ništa ne zameram igračima. Nije jednostavno svaka 2-3 dana igrati ovakve utakmice. Znamo šta nas očekuje u Bitolju, zbog toga se trenira, zbog toga se budi ujutru i ide na trening. Jedva čekam da doživim ponovo te „Čkembare“ koji su fenomenalni. Vežu me lepe uspomene na vreme kada sam tamo igrao. Uživaćemo. Hvala publici u Našicama.