BARSA BOLJA U FINIŠU: Treće mesto slaba uteha - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BARSA BOLJA U FINIŠU: Treće mesto slaba uteha

BARSA BOLJA U FINIŠU: Treće mesto slaba uteha

Rukometaši Barselone osvojili su treće meste na ovogodišnjem F4 u Kelnu, pobedom protiv Vesprema 26:25 ( 9:10). Boljom igrom u poslednjem kvartalu meča, izabranici Ćavija Paskvala uspeli su da pobedom okončaju sezonu, u kojoj su bili apsolutni favoriti za osvajanje Lige šampiona.

Običaj je da mečevi za treće mesto obiluju golovima i ne baš čvrstim odbranama, ali prvo poluvreme borbe rivala koje su mnogi videli u finalu, proteklo je u mučenju svih prisutnih u hali. Jednocifren broj golova najskupljeg tima sveta za 30 minuta, dovoljno govori o razmerama sinoćnje apokalipse protiv Flensburga.   U 24. minutu rezultat je bio 6:6, a svih šest golova za Barselonu do tog trenutka postigao je Rutenka, pre nego što se Lazarov upisao iz kontra napada. Na odmor se otišlo sa vođstvom Vesprema od 10:9.

Serija Mađara od 3:0 početkom nastavka nagovestila je da bi barsa mogla doživeti potpuni fijasko u Kelnu, ali su pre svih Rutenka i Sarmiento uspeli da smanje razliku, a potom i preokrenu rezultat, pa je španski gigant u poslednjih deset minuta ušao sa plus dva, 22:20. Do kraja meča igralo se gol za gol. Karabatić je 10 sekundi pre kraja overio pobedu, a Nađ je uz zvuk sirene učinio poraz minimalnim.

Barselona – Vesprem 26:25 ( 9:10)

Isključenja: Barselona 0, Vesprem 6 minuta

Sedmerci: Barselona 7/8, Vesprem 4/7