BEZ DILEME: Hrvatska završila posao u Finskoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BEZ DILEME: Hrvatska završila posao u Finskoj!

BEZ DILEME: Hrvatska završila posao u Finskoj!

Reprezentacija Hrvatske odradila je ogroman deo posla oko plasmana na Svetsko prvenstvo koje se narednog januara održava u Švedskoj i Poljskoj. U prvoj utakmici baraža, iako u oslabljenom sastavu, izabranici Hrvoja Horvata deklasirali su Finsku u gostima 21:34 (9:16).

Balkanska selekcija je više nego ubedljivo opravdala ulogu favorita, pa će revanš u Varaždinu, koji je na programu za tri dana, biti samo formalnost.

Sastav koji predvodi Hrvoje Horvat nije imao problema sa egzotičnom ispodprosečnom finskom ekipom. Na početku Duvnjak i Cindrić, posle toga Karačić i ostali momci dali su ton lakoj i ubedljivoj pobedi. Držali su se Finci do nekih 4:5 u devetom minutu, ali je serija lakih golova brzo postavila stvari na svoje mesto. Prva osetnija prednost bila je 10:5, a do +10 se čekalo do 45. minuta (27:17).

Izrotirao je Horvat sve što je imao, a šansu su dobile i junoše poput Dominika Kuzmanovića na golu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Glavaš sa osam, Cindrić sa šest i Jelinić sa pet pogodaka.