Crna Gora u finišu ublažila poraz, sa - 2 iz Grčke - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Crna Gora u finišu ublažila poraz, sa – 2 iz Grčke

Crna Gora u finišu ublažila poraz, sa – 2 iz Grčke

U prvoj utakmici baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo 2023 u Švedskoj i Poljskoj, reprezentacija Crne Gore poražena je na gostovanju Grčkoj 25:23 (15:10). Shodno svemu viđenom u Halkidi, selekcija Zorana Roganovića može biti zadovoljna rezultatom koji daje nadu da će nedeljni revanš u Podgorici biti uspešan.

Crnogorci su nekoliko puta gubili šest razlike, ali su sa tri gola u poslednja dva i po minuta izborili dobar rezultat, pošto je u finišu na semaforu pisalo 25:20.

Grčka je preuzela vođstvo sredinom prvog poluvremena, posle kojeg je imala pet golova prednosti – 15:10, na krilima fenomenalnog golmana Bukovinasa. Domaćin je imao i šest golova viška u nastavku, izgledalo je da će Vasko Ševaljević i saigrači u Podgorici juriti veliki zaostatak, ali su u finišu pokazali karakter i smanjili minus na samo dva gola, nakon što je Nemanja Grbović zatresao mrežu rivala u poslednjoj sekundi.

Nebojša Simić sjajan na golu sa 14 odbrana, Miloš Vujović je postigao osam, Branko Vujović pet, a Miloš Božović je tri puta pogodio.

Revanš je u nedelju u Sportskom centru „Morača“, a ulaz je besplatan.

GRČKA – CRNA GORA 25:23 (15:10)

Halkida – Dvorana „Tasos Kaburis”. Gledalaca: 1.550. Sudije: Kasador i Nikolau (Portugal). Sedmerci: Grčka 2 (1), Crna Gora 3 (3). Isključenja: Grčka 16, Crna Gora 12 minuta. Crveni karton: Lapios (Grčka) u 58. minutu.

Grčka: BUKOVINAS 2 (10 odbrana), Papadonopulos, KOSTAKIDIS 1, Boskos 2, Lijapis, MILONAS 4, MALIOS 4, PASIJAS 5, Papavasilis 3, KARABURNIOTIS, Dobris, CIRAS 2 (1), Iliopulos, Papadionisiju 1, Arabacis 1.

Crna Gora: Mijušković, SIMIĆ (14 odbrana), F. Vujović, M. VUJOVIĆ 8 (3), Čavor 1, LAZOVIĆ, Čepić, B. VUJOVIĆ 5, RADOVIĆ 2, Kaluđerović, S. VUJOVIĆ 1, Ševaljević 1, BOŽOVIĆ 3, Lasica, Anđelić, Grbović 2.