Bitolj se oprostio od Lige šampiona - I Olborg odneo bodove - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Bitolj se oprostio od Lige šampiona – I Olborg odneo bodove

Bitolj se oprostio od Lige šampiona – I Olborg odneo bodove

U poslednjem meču pred svojim navijačima u ovoj ediciji Lige šampiona, Eurofarm Pelister poražen od Olborga.

Solidna partija makedonskog šampiona, na momente i odlična, nije bila dovoljna da se ugrozi trijumf favorizovanog Olborga – 28:33 (14:17).

Time se Eurofarm Pelister oprostio od svojih „Čkembara“ kada je ova sezona Lige šampiona u pitanju. Za kraj ga očekuje gostovanje Kolštadu naredne nedelje, što će biti poslednja prilika da se osvoji prvi bod u povratničkoj sezoni.

Dobro je počeo domaćin i držao se u egalu dvadesetak minuta zahvaljujući odličnom raspoloženju bekovskog tandema Kuzmanovski-Borzaš. Međutim, za vođstvo, ili duži otpor, nedostajala je bolja podrška saigrača, ali i golmana.

Ni Landin na drugoj strani nije blistao, naprotiv. Imao je samo jednu odbranu na svom kontu kada ga je u finišu prvog poluvremena zamenio mladi Fabian Norsten, što se ispostavilo kao bitan faktor.

Od starta je Angelovski krenuo sa igrom 7 na 6 kad god je situacija to dozvoljavala. Nije to loše funkcionisalo, ali duboka odbrana jeste, jer su gostujući pivotmeni maksimalno eksploatisali takvu zonu, kao i bekovi koji su se ubacivali na crtu i dolazili do lakih golova.

Olbrog se odvojio u finišu prvog, i početkom drugog poluvremena. Veliki problem „Zelenih“ u tim momentima bilo je insistiranje na proigravanju pivotmena, a takve akcije su se previše puta pretvorile u kontra napade protivnika. Najčašće kada je u napadu bio poljski novajlija Pičkovski, koji se nije dobro snašao u ofanzivi.

Mikel Hansen nije imao naročitu minutažu, ali je vreme provedenu na terenu iskoristio da razigra ceo tim, podeli im lopte i namesti zicere u svom stilu. Početkom drugog poluvremena, danski predstavnik se odlepio na plus sedam, i povratka Pelisteru nije bilo.

U jednom navratu, na ulasku u poslednjih deset minuta, smanjili su na plus četiri, delovalo je da mogu i bliže, ali je Norsten sa par odbranjenih zicera, pre svega Kosteskom sa desnog krila, odbio taj nalet.

Još jednom sjajna partija Filipa Kuzmanovskog nije bila dovoljna. Makedonski reprezentativac predvodio je svoj tim sa devet golova, uz šest Borzaša (pet u prvom poluvremenu) i četiri Peševskog. Kod pobednika, po pet pogodaka krilnih igrača Bjernsena i Bartholda, uz četiri Hoksera i Vlaha.

Olborg sada pred sobom ima jasnu situaciju. Pobeda u poslednjem kolu nad Kielceom, u nekim kalkulacijama i bod, biće dovoljna za drugo mesto u grupi koje donosi direktan plasman u četvrtfinale.