Balkan-Handball.com

„BOSANSKI ZID“ zaustavio „nepobedive“: Burić pokvario novogodišnju žurku Magdeburga!

U poslednjoj utakmici pred novogodišnju pauzu, Magdeburg je doživeo prvi poraz ove sezone! Mašineriju Beneta Vigerta zaustavio je Flensburg, predvođen fenomenalnim Benjaminom Burićem –  30:27 (13:11).

Posle 16 uzastopnih trijumfa u nemačkom šampionatu, tim koji slovi za najboljeg na svetu ove jeseni i zime, udario je u bosanski zid. Čuvar mreeže iz Maglaja pokrenuo je preokret domaćina u finišu prvog poluvremena, a potom je svojim odbranama maksimalno doprineo da Flensburg do kraja drugog poluvremena čuva prednost.

Reprezentativac „Zmajeva“ je meč završio sa 14 intervencija. Ovim trijumfom, tim sa nemačko-danske granice se probio na drugo mestu, sa pet bodova manje od lidera.

Flensburg-Handewitt – Magdeburg 30-27 (13-11)

Flensburg-Handewitt: Hampus Wanne 7, Lasse Svan 5, Jim Gottfridsson 5, Teitur Einarsson 4, Johannes Golla 3, Mads Mensah 3, Hans Aaron Mensing 1, Marius Steinhauser 1, Emil Jakobsen 1.

Magdeburg: Daniel Pettersson 7, Omar Magnusson 6, Lukas Mertens 4, Philipp Weber 2, Christian O´Sullivan 2, Michael Damgaard 2, Marko Bezjak 1, Magnus Gullerud 1, Magnus Saugstrup 1, Gisli Kristjansson 1.

17. HBW Balingen-Weilstetten 17 3 2 12 421:498 8

18. Minden 17 3 0 14 431:494 6