Brojke: Najubedljiviji poraz Orlova u istoriji - Balkan-Handball.com
Naslovna Analize Brojke: Najubedljiviji poraz Orlova u istoriji

Brojke: Najubedljiviji poraz Orlova u istoriji

Brojke iz mečeva EX-Yu reprezentacija igranih u sredu…

16 golova razlike je najteži poraz u novijoj istoriji srpskog rukometa. Pobeda Islanda 38:22 ubedljivija je od poraza u Brnu u kvalifikacijama za SP 2015, kada su Česi slavili 33:21, kao i od onog iz Zadra sa SP 2009, gde je Poljska bila bolja – 35:23.

8 od 12 golova sjajni kapiten islandskog državnog tima Gudjon Valur Sigurdson postigao je iz kontranapada.

6 godina traje pobednički niz Francuske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Da je Makedonija uspela da uzme bod Ekspertima u Skoplju, to bi bio prvi kiks Kloda Oneste i njegovih momaka od juna 2009. godine, kada su u poslednjem meču kvalifikacija za EURO 2010 u Austriji poraženi na gostovanju u Letoniji 27:24.

6 godina je trajala pauza Petra Đorđića u državnom timu. Levi bek nemačkog HSV-a ušao je u 37. minutu duela u Rejkjaviku, imao tri neuspešna pokušaja do kraja meča i sigurno po dobrom neće pamtiti svoj „kambek“ u odnosu i na ono sa čim je završio prvi deo svoje reprezentativne karijere – mediteranskim zlatom u Peskari 2009. godine.

8 strelaca u timu Islanda postiglo je 38 golova, dok je isti broj momaka u srpskom dresu koji se upisao u strelce stao na 22.

3 puta je Hrvatska dolazila u poziciju egala u porazu protiv Norveške u Stavangeru. Na 10:10 i 20:20 selektor domaćina Berg tražio je tajm-aut, dok je na 22:22 to učinio Željko Babić.

17 odbrana Mirka Alilovića bilo je nešto najubedljivije u porazu Hrvatske u Norveškoj. Golman mađarskog Vesprema prvu odbranu je zabeležio u devetom minutu.

10 golova iznosila je najveća prednost Švedske u duelu sa Slovenijom – 21:11 u 34. minutu, kada je počeo bolji period po tim Borisa Denića.