BUGOJNO 2015: Hrvatska i Slovenija u polufinalu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BUGOJNO 2015: Hrvatska i Slovenija u polufinalu

BUGOJNO 2015: Hrvatska i Slovenija u polufinalu

Kadetske reprezentacije Slovenije i Hrvatske obezbedile su plasman u polufinale trećeg međunarodnog turnira „Rukomet je moja budućnost“ u Bugojnu. Posle Srbije, Slovenci su opravdali ulogu favorita i protiv selekcije Slovačke 31:19 (14:10) uz šest golova Blaža Janca i po pet Marguča i Planinca.

Mnogo neizvesniji duel bio je onaj Hrvatske i Srbije 26:20 (12:12), koji su izabranici Hrvoja Horvata rešili u poslednjih pet minuta serijom 4:0. „Orlići“ su imali rezultatsku inicijativu u prvom delu, vodili 8:6 i 11:10, da bi Hrvati preokrenuli meč u svoju korist u drugom delu.

Imali su srpski reprezentativci par prilika za priključak pri rezultatu 20:22, ali je mreža Hrvatske ostala netaknuta u poslednjih šest minuta duela…

Najbolji u dresu Srbije bio je golman Marko Jurakić sa 15 odbrana, a najefikasniji Filip Leovec sa pet pogodaka, dok je kod Hrvatske golman Stojanović imao istovetan učinak uz šest pogodaka Petra Medića.

Hrvatska je na startu turnira savladala Slovaćku 31:20.

U trećem kolu Srbija u petak igra sa Slovačkom, dok će Hrvatska i Slovenija odlučiti o prvom mestu u grupi.

SRBIJA – HRVATSKA 20:26 (12:12)
SRBIJA: Jandrić jedna odbrana, Jurakić 15 odbrana, Damjanović 4, Bunjevčević, Kljajić 2, Ratković, Maksić 2, Kurteš 2, Mijatović, Sunajko, Pavlović 1, Ivanović, Stojanović 2, Leovac 5, Radovanović 1, Vorkapić, Popović, Potpara 1
HRVATSKA: Stojanović 15 odbrana, Manci, Glavaš, Zobec 1, Jurakić, Marić, Smojver, Markušić 2, Jelinić 3, Vrdoljak 4, Jović, Medić 6, Jović, Obranović, Levak 2, Špikić, Potnar, Čorić 1
SEMAFOR: 4:3 (9.) 6:5 (15.) 8:6 (19.) 8:10 (23.) 11:10 (27.) 14:13 (34.) 15:20 (43.) 18:21 (48.) 19:21 (53.) 20:22 (56.)

Luka Stojanović, srednji bek reprezentacije Srbije:
– Odigrali smo tešku utakmicu. Mogli smo do pobede, ali smo podbacili kada se lomilo. Šut je podbacio, ostali smo bez ideje u napadu. Imali smo sedmerac za priključak na gol razlike u 55. minutu, ali nismo to iskoristili. U svakom slučaju, bilo je mnogo bolje nego protiv Slovenije u prvom meču. Trudili smo se maksimalno, ali smo mogli još za nijansu bolje u završnici.