Bundes: Magdeburg arhivirao i Erlangen, "Lisice" odnele čitav plen iz Veclara - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Bundes: Magdeburg arhivirao i Erlangen, „Lisice“ odnele čitav plen iz Veclara

Bundes: Magdeburg arhivirao i Erlangen, „Lisice“ odnele čitav plen iz Veclara

U obe utakmice subotnjeg programa 29. kola nemačke Bundeslige radovali su se gosti – Magdeburg je nastavio da grabi ka tituli pobedom u Erlangenu 36:38 (18:20), dok je Fukse Berlin slavio na teškom gostovanju Veclaru 28:30 (15:12), uz ogroman doprinos balkanskih igrača.

U „run and gun“ utakmici, Magdeburg je teškom mukom stigao do cilja. Preokretom sredinom prvog dela, lider je stekao neznatnu prenost, ali nikako nije uspevao da se odvoji na bezbedno rastojanje. Domaćin je pretio do poslednjeg trenutka, pola minuta pre kraja smanjio je na gol zaostatka, ali nije uspeo da ukrade loptu protivniku, pa je Peterson u poslednjem trenutku samo overio vredan trijumf tima Beneta Vigeta.

Jako uzbudljivo bilo je i u Heseu – Veclar je vodio do sredine drugog poluvremena, kada je Fukse Berlin na krilima Dejana Milosavljeva preokrenuo i sačuvao prednost do kraja. Srpski golman ponovo je bio na prepoznatljivom nivou sa 15 odbrana, sjajan je bio i Marsenić sa pet pogodaka. Po sedam su postigli Holm i Lindberg, koliko i Stefan Čavor na drugoj strani. Domen Novak je pet puta pogodio, dok je pobedi „Lisica“ doprineo i Miloš Vujović sa tri precizna šuta.

16.HBW Balingen-Weilstetten286319692:80915

17.Minden285320705:78713