Balkan-Handball.com

BUNDES: Preokret Kila protiv Berlina, Minden otkinuo bod Levenu

Pet mečeva Bundeslige odigrano je u nedelju – u derbiju kola, Kil je na svom terenu savladao Fukse Berlin 32:26 (13:16), iako je dobrim delom prvog poluvremena zaostajao pet golova za „Lisicama“, poslednji put pri rezultatu 15:10.

Međutim, dobrim finišom prvog dela i  furioznim početkom nastavka, „Zebre“ su preokrenule, povele 17:16, i do kraja nisu ispuštali prednost, konstantno je uvećavajući. Tim iz presotnice je poslednji priključak uhvatio smanjivši na 25:23, ali je završnica meča ipak obojena crno-belom bojom.

Najveće iznenađenje napravio je Minden, osvojivši bod protiv favorizovanog Rajn Nekar Levena, mada domaćin sigurno žali i za drugim bodom, pošto je do pred kraj vodio sa 26:23. Minden nije postigao gol u poslednjih šest minuta, a Endi Šmid je izjednačio tačno dva minuta pre poslednjeg oglašavanja sirene. U poslednjem trenutku igre, Lagergren je umalo doneo pobedu gostima.

U još jednom derbiju, Magdeburg je bio bolji od Melsungena u gostima.

Kil – Fukse Berlin 32:26 (13:16) Duvnjak 5, Zarabec 1 / Milosavljev 10 odb, Gojun 2, Kopljar 2, Vujović 2, Marsenić 1

Minden-RNL 26:26 (12:11)

Erlangen-Nordhorn 35:29 (15:15) Ferlin 5 odb, Ivić 3

Melsungen-Magdeburg 24:27 (12:13) Simić 3 odb, Marić 2, Pavlović 3/Musa 2, Bezjak 1

14. Lemgo 18 6 4 8 477:499 16

15. Minden 18 5 4 9 464:497 14

16. HBW Balingen-Weilstetten 18 5 1 12 475:522 11

17. Nordhorn-Lingen 18 4 1 13 466:539 9

18. Ludwigshafen 18 3 2 13 412:487 8

19. Essen 17 3 1 13 455:526 7

20. Coburg 2000 19 3 1 15 475:568 7