Balkan-Handball.com

Bundes: Neverovatna pobeda Lajpciga u prestonici, Magdeburg silan pred revanš sa Pelisterom

Dvadesettreće kolo nemačke Bundeslige jeste obeležio derbi severa u kojem je Flensburg preoteo prvo mesto Kilu, ali je najuzbudljivija utakmica, verovatno i čitavog prvenstva, viđena u prestonici, gde je Lajpcig savladao Fukse Berlin golom Niklasa Pičkovskog u poslednjoj sekundi igre.

U 41. minutu je delovalo da će gosti mnogo lakše upisati bodove, pošto su vodili sa velikih 26:18. Međutim, usledio je spektakularan preokret „Lisica“, serija od čak 9:0, bez primljenog gola čitavih 15 minuta. Berlin je tako poveo sa 27:26, ali u poslednja četiri minuta nije uspeo da zatrese protivničku mrežu, pa ja Lajpcig na kraju ipak slavio.

Magdeburg je sjajnu formu potvrdio i na gostovanju Štutgartu, a pred revanš meč osmine finala EHF Lige Evrope sa Eurofarm Pelisterom u utorak, dok je protivnik našičkog Nexea u toj fazi istog takmičenja, Rajn Nekar Leven, uz dosta muka opravdao ulogu favorita protiv žilavog Mindena.

14. Hannover-Burgdorf 22 7 4 11 601:608 18

15. Minden 23 6 4 13 603:637 16

16. HBW Balingen-Weilstetten 22 6 1 15 572:628 13

17. Nordhorn-Lingen 22 5 2 15 556:644 12

18. Essen 22 4 1 17 571:647 9

19. Ludwigshafen 22 3 3 16 517:600 9

20. Coburg 2000 23 3 2 18 580:708 8