Bundes: Neverovatna pobeda Lajpciga u prestonici, Magdeburg silan pred revanš sa Pelisterom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Bundes: Neverovatna pobeda Lajpciga u prestonici, Magdeburg silan pred revanš sa Pelisterom

Dvadesettreće kolo nemačke Bundeslige jeste obeležio derbi severa u kojem je Flensburg preoteo prvo mesto Kilu, ali je najuzbudljivija utakmica, verovatno i čitavog prvenstva, viđena u prestonici, gde je Lajpcig savladao Fukse Berlin golom Niklasa Pičkovskog u poslednjoj sekundi igre.

U 41. minutu je delovalo da će gosti mnogo lakše upisati bodove, pošto su vodili sa velikih 26:18. Međutim, usledio je spektakularan preokret „Lisica“, serija od čak 9:0, bez primljenog gola čitavih 15 minuta. Berlin je tako poveo sa 27:26, ali u poslednja četiri minuta nije uspeo da zatrese protivničku mrežu, pa ja Lajpcig na kraju ipak slavio.

Magdeburg je sjajnu formu potvrdio i na gostovanju Štutgartu, a pred revanš meč osmine finala EHF Lige Evrope sa Eurofarm Pelisterom u utorak, dok je protivnik našičkog Nexea u toj fazi istog takmičenja, Rajn Nekar Leven, uz dosta muka opravdao ulogu favorita protiv žilavog Mindena.

14.Hannover-Burgdorf227411601:60818

15.Minden236413603:63716