Celje držalo Kil u konopcima 55 minuta, a onda... - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Celje držalo Kil u konopcima 55 minuta, a onda…

Celje držalo Kil u konopcima 55 minuta, a onda…

Krenuo je Luka Žvižej u kontru za +4 Celja (30:27) u „Šparkase ARENI“ u 54. minutu, ali lopta nije završila u mreži Niklasa Landina. Od tog trenutka, sjajna partija slovenačkog šampiona dobila je drugu boju, a „Zebre“ su završile meč serijom 8:2 za konačnih 35:32 (16:14). Dvadeset minuta drugog poluvremena Celjana bili su za udžbenike, veliki protivnik je bio u konopcima pred 8.500 svojih navijača, ali nije bilo snage za poslednji udarac.

Umesto toga, kada su postali svesni da im je pobeda na dohvat ruke, Celjani su počeli da prave nesvakidašnje greške u napadu, a odbrana, kao da nije ni postojala, iako je Ivan Gajić branio sve što je mogao.

Na kraju, ostaje žal za senzacijom. Kod domaćina, Domagoj Duvnjak je osam puta bio precizan, dok je kod gostiju, Blaž Janc postigao sedam.

Kiel : Celje Pivovarna Laško 35:32 (16:14)

Kiel: Landin (14 odb), Katsigiannis (1 odb); Duvnjak 8, Ferreira, Toft Hansen 5, Mamelund 1, Sprenger, Weinhold 2, Dissinger 1, Ekberg 3, Canellas 6 (4), Dahmke 6, Williams, Vujin 3, Oprea.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić (14 odb); Blagotinšek 2, Ivić 1, Barbarskas 5, Janc 7, Razgor 3, Marguč, Poteko 2, Potočnik, Zarabec 2, Kodrin 1, Fižuleto, Dobelšek, Mlakar 5, Žvižej 4.