Balkan-Handball.com

SEHA: Vojvodina očitala lekciju Borcu!

Srpski šampion, novosadska Vojvodina došla je do prve pobede u regionalnoj SEHA GAZPROM ligi ove sezone posle odlične partije u duelu sa banjalučkim Borcem 37:29 (21:15). Mnogo lakše nego što se očekivalo, Novosađani su porazili goste iz Banjaluke u hali “Slana Bara”, a dominacija je viđena već na samom startu, da bi do 13. minuta postalo jasno da su dve ekipe na različitim nivoima – 10:4.

Dobra odbrana i laka egzekucija iz kontre bili su glavna snaga tima Nikole Markovića, koji je prvog strelca imao u srpskom reprezentativcu Strahinji Stankoviću. Desno krilo domaćina završilo je meč sa devet golova.

Uspeli su Banjalučani da se vrate donekle u meč do kraja prvog dela, prišli su na 16:12, ali bliže nisu mogli više do kraja duela.

Razigrani Novosađani, osokoljeni partijama u EHF Ligi šampiona, ključnu prednost stvorili su u periodu od 33. do 38. minuta, kada su serijom 5:0 za velikih +10 – 27:17 slomili otpor tima iz “Borika” u čijim je redovima Mladen Bojinović bio najefikasniji sa osam golova.

Prednost Novosađana išla je i do rekordnih +12 – 37:25 u 54. minutu…

1. PPD Zagreb 5 5 0 0 156 : 103 15
2. Vardar 6 5 0 1 203 : 170 15
3. Meshkov Brest 6 4 0 2 199 : 145 12
4. Tatran Prešov 5 4 0 1 168 : 137 12
5. MVM Veszprem 3 3 0 0 110 : 66 9
6. Nexe 7 3 0 4 191 : 198 9
7. Vojvodina 8 1 2 5 203 : 250 5