ČEŠKA-SRBIJA 1:1: Poraz "Orlova" u Žubriju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ČEŠKA-SRBIJA 1:1: Poraz „Orlova“ u Žubriju

ČEŠKA-SRBIJA 1:1: Poraz „Orlova“ u Žubriju

Dan nakon pobede 24:23, reprezentacija Srbije poražena je od Češke u Žubriju 30:26 (16:15), u drugoj prijateljskoj utakmici dve reprezentacije koje čekaju rivale u poslednjem kolu baraža za odlazak na naredno Svetsko prvenstvo.

Slično prvom susretu, vodila se velika borba između Srbije i Češke i danas. U neizvesnom prvom poluvremenu igralo se gol za gol. Rezultat čvrste igre oba tima doprineo je da ni jedna ekipa nije uspevala da se rezultatski odlepi uprkos naizmeničnom smenjivanju vođstva. Početkom drugog dela igre Česi vezuju tri pogotka i prvi put uspevaju da dođu do tri gola prednosti (19:16). Srbija do 42. minuta dolazi do izjednačenja (21:21), ali Česi ponovo preuzimaju inicijativu i uspevaju da povedu i diktiraju tempo u nastavku utakmice. Do isteka šezdesetog minuta Srbija nije uspela da uzvrati udarac, pa Češka pobeđuje rezultatom 30:26.

ČEŠKA – SRBIJA 30:26 (16:15)

ČEŠKA: Mrkva 2, Hrstka 3, Piroč 4, Kašparek 2, Babak 2, Čip 3, Petrovski, Vančo, Havran, Harabiš 1, Klima 8, Pacel 3, Užek, Brezina, Zeman 2, Franc 1

SRBIJA: Ratković, Borzaš 1, Đukić 1, Abutović, Radivojević 2, N. Ilić 2, Pešmalbek 5, V. Ilić 6, Kukić 2, Zelenović 3, Đekić 1, Marsenić 3, Radović, Đorđić 6, Cupara, Milosavljev

BORIS ROJEVIĆ

• Mislim da smo uradili veoma dobar posao tokom ove nedelje. Akcenat smo stavili na to da probamo sve solucije za utakmicu sa Slovenijom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, što nam je najbitnije. Juče smo ostvarili pobedu, danas smo izgubili. Pružili smo šansu za igru svim momcima. Smatram da smo uradili dobar posao i da spremni dočekujemo utakmice baraža u aprilu.

NEMANjA ZELENOVIĆ

• Iza nas su dve dobre i teške utakmice. Najvažnije je da smo dosta dobrih stvari uradili u prethodnim danima. Uspeli smo da tokom utakmica realizujemo sve ono što smo uvežbavali na treninzima. Samo treba da nastavimo dalje dalje sa poslom, još jače nego što smo radili do sada i očekujem uspeh.