Copy-Paste: BiH ponovo skupo prodala kožu Mađarima - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Copy-Paste: BiH ponovo skupo prodala kožu Mađarima

Copy-Paste: BiH ponovo skupo prodala kožu Mađarima

Jedan gol više gostiju bio je neophodan da se, manje od 20 sati nakon prve, ponovi isti rezultat i u drugom prijateljskom odmeravanja snaga Mađarske i Bosne i Hercegovine. Domaćin je slavio u Budimpešti 26:23 (14:10), a dan ranije bilo je 26:24 (14:11).

U ovom meču BiH je nastupila sa dva druga golmana, a umjesto Benjamina Burića i Admira Ahmetaševića branili su Nebojša Bojić (prvo poluvrijeme) i Harun Hodžić (drugo poluvrijeme).

Priliku za igru ponovo su dobili svi igrači, osim Damira Kadrića, koji se povrijedio sinoć na utakmici, te Edina Klisa, koji je dobio udarac u sinoćnjoj utakmici.

Za razliku od juče, meč je bio zatvoren za javnost.  Podsetimo, obe reprezentacije igraće na Evropskom prvenstvu narodnog januara. Mađari će, zajedno sa Slovačkom, biti organizatori tog takmičenja. Bosna i Hercegovina imaće težak posao u grupi sa Švedskom, Španijom i Češkom.

MAĐARSKA-BIH 26:23 (14:10)

MAĐARSKA: Barber, Székely, Mikler (goalkeepers), Ancsin 1, Bánhidi, Bodó, Bóka, Bujdosó 3, Győri 6 (2), Hanusz, Leimeter 2, Lékai, Ligetvári 3, Máthé 3 (2), Nagy B. 3, Rodríguez Álvarez, Rosta, Sipos, Sunajko 3, Szita, Topic 2

BiH: Bojić (7 odbrana), Hodžić (9 odbrana), Vukšić 4 gola, Ovčina 2, Herceg, Keso 1, S. Burić 2, Mehmedčehajić 1, Haseljić, Faljić, L. Perić 1, Vranješ 1, Malinović 4, Hamidović 6, Vegar 1