Dean Bombač: Ne sme se ponoviti prvo poluvreme iz Celja, ali mora poslednjih 15 minuta! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Dean Bombač: Ne sme se ponoviti prvo poluvreme iz Celja, ali mora poslednjih 15 minuta!

Da bi se plasirala na Svetsko prvenstvo u Poljskoj i Švedskoj 2023. godine, reprezentacija Slovenije mora načiniti izvanredan napor. Selekcija Uroša Zormana utakmicu u Kragujevcu (subota, 18.00) počinje sa deficitom od tri gola, pošto je Srbija u Celju savladala domaćina 34:31.

Jedna od retkih svetlih tačaka u redovima „Dežele“ bio je srednji bek Dean Bombač, strelac osam golova. Vedeta Pik Segeda pred revanš duel ističe da Slovenci moraju drugačije da se brane u Šumadiji.

-Dolazimo u Srbiju da pobedimo. Svi zajedno moramo verovati da to možemo učiniti sa najmanje četiri gola razlike. Naša odbrana iz prvog poluvremena meča u Celju nikako se ne sme ponoviti. Moramo svih 60 minuta igrati kao što smo to činili u poslednjih 15 prvog duela. Jedino tako se možemo plasirati na Svetsko prvenstvo – rekao je Bombač.