DEBAKL: Vesprem razbio Vardar u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DEBAKL: Vesprem razbio Vardar u Skoplju

DEBAKL: Vesprem razbio Vardar u Skoplju

Ništa od najavljenog otpora Vardara favorizovanom Vespremu. Mađarski prvak je demonstrirao silu pred praznim tribinama dvorane „Jane Sandanski“, ali i pred nemoćnim igračima u crveno-crnom dresu, slavivši u prvoj utakmici osmine finala EHF Lige šampiona – 27:41 (11:21)

Debakl je najavljen već u uvodim minutima, kada je granitna 6-0 zona Vesprema paralizovala protivnički napad, dok je na drugoj strani Borko Ristovski ostavljen na streljani. Ređale su dobre odbrane, kontre i laki golovi gostiju, a prednost je rasla do velikih plus deset u finišu prvog poluvremena.

Vardar je prvi put u istoriji primio 20 i više golova za poluvreme u utakmici nok-aut faze Lige šampiona, i to čak dva puta u 60 minu ali je to bio manje zabrinjavajući podatak u odnosu na opšti utisak nemoći.

Kada je početkom nastavka razlika dostigla maksimalnih 26:13, javila se opasnost da makedonski šampion doživi jedan od najtežih poraza u istoriji, ali su domaći nekako uspeli da povuku ručnu i smanje na jednocifrenih 30:21. Međutim, usledila je serija odbrana Koralesa i niz Vesprema od čak 9:1, za frapantnih 39:22. U potpuno opuštenoj igri do kraja, Vardar je uspeo samo malo da ublaži debakl.

VARDAR-VESPREM 27:41 (11:21)

Vardar: Ristovski 5 odbrana, Kantagrel 1 odbrana – Čupić 8, Jotić 4, Valčak 3, Georgievski 3, Stoilov 3, Kalaraš 2, Dimitrioski 1, Disinger 1, Gadža 1, Dibirov 1, Ševaljević, Taleski, Jagurinovski, Vekić

Vesprem: Korales 14 odbrana, Cupara – Blagotinšek, Ligetvari, Štrlek 1, Lekai 2, Šiškarjev 2, Marguč 8, Jahija Omar 7, Borozan 4, Manaskov 4, Tonesen 3, Moraeš 3, Nenadić 3, Nilson 2, Markusen 2