Dobar rezultat, ali ostaje žal: Makedonija od plus sedam do remija u Zlinu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Dobar rezultat, ali ostaje žal: Makedonija od plus sedam do remija u Zlinu!

Dobar rezultat, ali ostaje žal: Makedonija od plus sedam do remija u Zlinu!

U prvom meču baraža za odlazak na naredno Svetsko prvenstvo u Švedskoj i Poljskoj, reprezentacija Makedonije donosi odličan rezultat sa gostovanja Češkoj – 24:24 (10:13). Ipak, ostaje žal jer je selekcija Kirila Lazarova početkom drugog poluvremena imala i plus sedam na svom kontu.

Jednu od najvažnijih utakmica u svojoj modernoj istoriji, Makedonija je igrala bajkovito do poslednjih deset minuta. Serijom 4:0, gosti su poveli sa 10:17, pred ulazak u samu završnicu imali i 16:22, ali je potom drastično pala realizacija, čemu je u velikoj meri kumovao sjajni golman Mrkva. Česi su dobili vetar u leđa, i silnim naletom uspeli da izbegnu korak, odnosno sačuvaju nadu da u nedelju u Skoplju mogu do konačne pobede.

ČEŠKA-MAKEDONIJA 24:24 (10:13)

Češka: Mrkva 18 odbrana, Mizera – Klima 5, Hrstka 5, Kašparek 3, Babak 3, Čoleva 2, Zeman 2, Piroš 2, Uzek 1, Reznicki 1, Čip, Vančo, Havran, Franc

Makedonija: Mitrevski 11 odbrana, Tomovski – Taleski 5, Georgievski 4, Stoilov 3, Lazarov 4, Kuzmanovski 3, Peševski 2, Mirkulovski 2, Markoski 1, Ojleski, Jagurinovski, Atanasijević, Miševski

Sedmerci: Češka 2/2, Makedonija 1/4

Isključenja: Češka 8 minuta, Makedonija 10 minuta