Nikola Mitrevski: Bili smo egal dok nisu pojačali odbranu - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Nikola Mitrevski: Bili smo egal dok nisu pojačali odbranu

Nikola Mitrevski: Bili smo egal dok nisu pojačali odbranu

Iako je izgubila sa deset razlike, Makedonija nije razočarala.

Istorijski meč, prvi na EHF Euro 2024, završen je očekivanim ishodom. U okviru 1. kola grupe A, Francuska je pod svodovima Merkur Špil u Dizeldorfu, pred oko 50.000 navijača, savladala Makedoniju 39:29 (17:13).

Makedonija je sjajno ušla u utakmicu. Na klrilima golmana Mitrevskog i sa Džonovim kao iznenađenjem za rivala, balkanska selekcija je stigla do vođstva od 10:8. Kuzmanovski nije iskoristio lepu priliku da pogodi za plus tri, a Gijom Žil je osetio da je vrag odneo šalu i pozvao prvi tajm-aut.

Francuzi su pojačali odbranu, Makedonija je ušla u lošiji ritam pa je brzo došlo do preokreta. Šest minuta bez gola bilo je previše za tako kvalitetnog protivnika. „Triklori“ su se razigrali i u napadu, Turna je bio nezadrživ, pa je u 24. minutu na semaforu pisalo 14:11, a na odmor se otišlo rezultatom 17:13.

U nastavku, olimpijski šampion je rutinski priveo posao kraju.

Skoro 20 minuta smo bili u egalu., a potom su oni pojačali odbranu i naterali nas na niz grešaka. Preokrenuli su kontrama i polukontrama, a potom kontrolisali situaciju do kraja.

Jasna je razlika između Francuske i Makedonije, nije to isto. Oni igraju vrhunske utakmice u ritmu sreda-subota, a mi to nemamo. Treba mnogo da radimo ne bi li smo se približili tom nivou.  Jeste poraz očekivan, ali ostaće malo gorčine zbog tih deset razlike. Da smo malo skoncentrisaniji bili, da nismo imali taj mentalitet koji želimo da popravimo, završilo bi se sa pet ili šest razlike – rekao je kapiten Nikola Mitrevski, koji je meč završio sa deset odbrana.

Makedonija sutra putuje za Berlin, gde će se u nedelju suprotstaviti domaćinu Nemačkoj.