Dostojanstveno: Remi Vardara u Vespremu na oproštaju od Lige šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Dostojanstveno: Remi Vardara u Vespremu na oproštaju od Lige šampiona

Dostojanstveno: Remi Vardara u Vespremu na oproštaju od Lige šampiona

Ekipa Vardara oprostila se od ovosezonske edicije EHF Lige šampiona remijem na gostovanju Vespremu 31:31 (18:13). Usled poraza u Skoplju pre šest dana 30:22, već je bilo jasno će u četvrtfinale mađarski predstavnik, ali je tim Davida Davisa uspeo da, pre svega igrom u drugom poluvremenu, značajno popravi utisak.

Ogromne zasluge za Vardarov povratak u utakmicu ima mladi golman Vasil Gogov, koji je u poslednjih 15 minuta branio zicer za zicerom, sakupio osam intervencija i poveo svoj tim do nerešenog rezultata.

Dvaedesetjednogodišnjak iz Strumice neočekivano je postao najveći dobitak Vardara iz dvomeča osmine finala sa Vespremom.

Veszprem – Vardar 1961 31-31 (18-13)

Veszprem : Yahia Omar 7, Andreas Nilsson 5, Kentin Mahe 4, Petar Nenadic 4, Manuel Strlek 3, Gasper Marguc 1, Patrik Ligetvari 1, Jorge Maqueda 1, Blaz Blagotinsek 1, Mate Lekai 1, Adrian Sipos 1, Peter Lukacs 1, Zoran Ilic 1.

Vardar 1961 : Yoel Cuni 6, Alix Kevynn Nyokas 5, Jerymy Toto 4, Filip Taleski 4, Goy Olivier Nyokas 3, Darko Djukic 2, Jan Czuwara 2, Stojanche Stoilov 2, Stefan Dodic 2, Timur Dibirov 1.