EHF LŠ: Kielce teškom mukom slomilo osakaćeni Pik Seged - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Kielce teškom mukom slomilo osakaćeni Pik Seged

EHF LŠ: Kielce teškom mukom slomilo osakaćeni Pik Seged

I bez 10 standardnih prvotimaca, odsutnih što zbog povreda što zbog koronavirusa, Pik Seged je uspeo da namuči i preznoji Lomza Vive Kielce u „Legionovu“. Sigurno vođstvo koje je poljski prvak održavao čitavim tokom meča, bilo je ugroženo u samom finišu, ali su momci Talanta Dujšebaeva zadržali mirnoću i sa dva gola Karačića u finišu sprečili ozbiljniju dramu – 26:23 (12:7).

Bio je to prvi trijumf Kielcea nakon nesrećnog poraza u Flensburgu na startu takmičenja u novoj sezoni EHF Lige šampiona, dok je Pik Segedu ovo bila prva utakmica, pošto je dvoboj sa PSŽ-om planiran za prošli vikend odložen zbog pojave virusa u redovima mađarskog tima.

Ekipu Huana Karlosa Pastora je u igri držao fenomenalni Kaneljas sa 11 golova, a odličan je bio i Bogdan Radivojević sa šest. Zbog teške kadrovske situacije u timu, srpski reprezentativac se oprobao i u ulozi desnog beka, i nije se loše snašao.

Najzaslužniji za prednost domaćina u prvom poluvremenu bili su sjajni golman Andreas Volf koji je nizao odbrane, i efikasni Aleks Dujšebaev (osam pogodaka).

Iako se očekivalo da desetkovani Pik Seged lako potpiše kapitulaciju u nastavku, to se nije desilo. Inspirisani Kaneljas je bio nerešiva enigma za domaćina, odlično su gosti igrali u napadu, a nakon par dobrih odbrana u nizu uspeli su da smanje na 23:22. Kao da nevolja nema dovoljno, baš u tom napadu povredio se i veteran Jonas Kalman. Iskusni Šveđanin (39) nije bio u stanju da nastavi meč.

Kada su shvatili da je „vrag odneo šalu“, domaćima se ukazao Igor Karačić, i sa dva uzastopna pogotka rešio pitanje pobednika.

LOMZA VIVE KIELCE: Volf 11 odb, Valaš  – A. Dujšebaev 8, Karačić 4, Fernandez 4, Gudjonson 2, Morito 2, Vujović 2, Turna 1, Karalek 1, Kuleš 1, Šicko 1

PIK SEGED: Alilović, Mikler  – Kaneljas 11, Radivojević 6. Žitnjikov 3, Kalman 2, Stranovski 1