EP JUNIORA: Junačka pobeda "Orlića", prvak Evrope na kolenima! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EP JUNIORA: Junačka pobeda „Orlića“, prvak Evrope na kolenima!

EP JUNIORA: Junačka pobeda „Orlića“, prvak Evrope na kolenima!

Dan nakon (ne)srećnog remija sa Islandom,  juniorska reprezentacija Srbije napravila je fenomenalan uspeh savladavši aktuelnog prvaka Evrope u ovog konkurenciji, Nemačku – 33:30 (16:17). „Orlići“ Đorđa Teodorovića odigrali su junački meč i uspeli da obore na pleća velikog favorita, ali i da dođe na korak od plasmana u narednu fazu šampionata.

Izuzimajući period od par minuta iz finiša prvog i početka drugog poluvremena, Srbija je vodila svo vremen, počevši od sjajnih 8:3 u uvodnim minutima. Neustrašivi Miloš Kos bio je nezadrživ sa 11 golova, leteo je kroz Nemačku odbranu i rešetao protivnički gol, a odličnu napadčku podršku dobio je od braće Dodić, Rogana, Šmigića, Stanisavljevića i drugova.

Nije izostao ni golmanski učinak, u par važnih trenutaka se ukazao Mrdović, ali je odbrana od 45. do 52. minuta bila na vrhunskom nivou, što je materijalizovano pred protivničkim golom. Slično kao i dan ranije, suđenje je bilo toliko sramotno da se mora pomenuti, ali ništa nije uspelo da pokoleba četu Đorđa Teodorovića.

U poslednjem kolu grupe D, Srbija u nedelju od 20.30 igra sa Italijom, koja je ranije danas iznenadila Island 27:26 (15:11).

SRBIJA – NEMAČKA 33:30 (16:17)

SRBIJA: Mrdović (8 odbrana), Simić 1, Kos , Mirković , Tasić, Perić, M. Dodić 5, Podunavac, Šmigić 4, Stamenković , S. Dodić 4, Barbatesković, Predović, Rogan 5, Stanisavljević 3, Zekić (1 odbrana)

NEMAČKA: Frajhofer 3, Steinhaus, Šoltes 3, Seic 5, Langhof 2, Neudek, Krancman 1, Eising, Ludvig (6 odbrana), Uscins 4, Vilhelm 2, Fišer 4, Grupe (7 odbrana), Šotl, Orlov 6, Siudad Benitez